Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ženy, které nemyslí jen na sebe, obdržely titul Pečovatelka roku 2019

19. 06. 2019 | 5:16

Koncert proti násilí na seniorech je už tradiční událostí, kterou pořádá v městském divadle statutární město Jablonec nad Nisou společně s Diakonií ČCE a Centrem pro sociální služby. Letos proběhl už devátý ročník. V jeho rámci poslankyně parlamentu ČR Jana Pastuchová a náměstek primátora David Mánek předali v pořadí sedmý titul Pečovatelka roku 2019 osmi ženám, které ze svého středu na ocenění nominovaly organizace poskytující sociální služby.

Osm pečovatelek si z jabloneckého divadla odnesly kromě květiny také knihu Jablonecké maličkosti, brož od Nadace Preciosa a poukazy na masáž, na nákup produktů v Lékárně U Anděla a na oběd či večeři pro dva v Restauraci Radnice. Slavnostní chvíli umocnil posléze koncert legendárního zpěváka lidových písní Jožky Černého a jeho doprovodné cimbálové kapely Gracie. Hudební vystoupení, v němž Jožka Černý zpíval také písně na přání diváků, bylo natolik úspěšné, že si vyžádalo několik přídavků.

Titul Jablonecká pečovatelka 2019 si odnesly tyto ženy:

Jaroslava Berntová pracuje v sociálních službách pět let, je pečovatelkou a hospodářkou Centra sociálních služeb. Má ráda rozmanitou a smysluplnou práci, je spolehlivá, zodpovědná, trpělivá, vstřícná, lidská, k uživatelům služeb přistupuje empaticky, profesionálně a individuálně. Uživatelé ji respektují a věří ji. Práce s lidmi paní Berntovou těší a vidí v ní smysl, je příkladem pro nové zaměstnance a kolektivu pomáhá svými znalostmi.

Pavla Okálová je osobní asistentkou Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje již čtyři roky a druhým rokem vytváří rozpisy služeb sobě i svým kolegyním. Tento nelehký úkol vyžaduje cit pro spravedlnost a časovou flexibilitu. Mezi klienty i kolegyněmi je velmi oblíbená, a to zejména pro svou pozitivní energii. Klientům pomáhá realizovat jejich sny a zapojuje je do společenských činností. V kolektivu se všemi výborně spolupracuje, je spolehlivá, kreativní a komunikativní. Nezalekne se žádné práce. Práce ji prostě baví.

Miroslava Kittelová je velice pracovitá, spolehlivá a samostatná. Od svého nástupu přináší nové nápady a přístupy k práci i k lidem. Nespokojí se zajetými kolejemi, ale stále hledá další možnosti a zlepšení. Dokáže klienta rozesmát, ale umí i trpělivě a empaticky naslouchat, když mu do smíchu není. Vnímá každého člověka jako opravdu jedinečného, a tak s ním i jedná. V sociálních službách pracuje devět let, v Diakonii je zaměstnaná tři roky.

Blanka Kodejšová pracuje v sociální službě devátým rokem. Za tuto dobu dokazuje, že ji práce s klienty naplňuje. Přistupuje k nim s láskou, empatií a laskavým slovem. Dokáže se s klienty zasmát a vnést do společného dne pohodu domácího prostředí. „Velmi si její práce ceníme a touto cestou moc děkujeme za úsměvem protkané dny společně strávené v naší službě,“ říkají zaměstnanci Domov a CDS Jablonec nad Nisou.

Ivana Šťástková je osobnost plná lásky, radosti, nadhledu, něhy a pokory. Pokory k člověku – ke klientům, ke kolegyním. Je pracovitá, loajální, veselá, s pozitivním přístupem. „Ivanu je radost mít v týmu,“ tvrdí kolegyně z Domova seniorů U přehrady. V sociálních službách, a to u současného zaměstnavatele, pracuje paní Ivana 2,5 roku.

Blanka Netřebská pracuje v Mobilním hospicu sv. Zdislavy od roku 2015. I když její původní profese byla úplně jiná, je to velmi zkušená a obětavá pečovatelka. Ve svém profesním životě vždy pracovala s lidmi, umí jim naslouchat a svou dobrou radou je uklidnit. Je pozorná nejen ke klientům a pečujícím osobám, ale i ke svým kolegyním. Při práci pečovatelky jí pomáhá i vlastní zkušenosti z péče o své staré rodiče. Nedávno ji jedna pečující osoba poděkovala za oporu, kterou ji poskytla, a nazvala ji členem rodiny.

Zuzana Kulhánková pracuje v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách bez půl roku 20 let. V domově si jí velmi váží pro její pracovitost a spolehlivost. Její vstřícný přístup ke klientům, schopnost naslouchat jejich potřebám a zároveň dravost, se kterou se pere za jejich práva, svědčí o její oddanosti poslání pečovatelky. Za ty roky vychovala další generaci pečovatelek, kterým předala své zkušenosti. Za to jí náleží naše poděkování.

Monika Čermáková pracuje v Rodině24 s klienty už šest let. Při své práci umí vytvořit prostředí důvěry a bezpečí. S klienty jedná vždy vlídně, vnímá jejich potřeby a přání, respektuje jejich zvyky. Bývá vždy milá a pozitivní atmosféru dokáže přenášet i do své práce. Klienty podporuje v jejich samostatnosti a ochotně pomáhá v činnostech, které již nezvládnou. Umí si poradit i v náročnějších pracovních situacích. Je spolehlivá a pečlivá. Ostatním kolegům předává zklušenosti a je pro ně příkladem dobré praxe.

TZ/Jana Hajná