Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Znáte anglosaský zvyk hledání vánoční okurky? Seznámit se s ním můžete v jabloneckém muzeu

21. 11. 2023 | 19:23

Znáte anglosaský zvyk hledání vánoční okurky? Že ne? Pak se s ním můžete seznámit v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou 25. – 26. listopadu, v rámci Vánoc v Křišťálovém údolí.

MSBmadOK
archivní foto Mad

K programu je na sobotu 25. připravena i tvůrčí dílna. V neděli přijďte nahlédnout pod ruce Vladimíra Svatoně, který se jako jeden z posledních zabývá výrobou černé bižuterie. Věděli jste, že se k tomu používají stále ještě původní, předválečné kameny?

Po oba dny platí zvýhodněné vstupné do muzea, děti mají vstup zdarma. Otevřeno je mimořádně už od 9 hodin.

Vánoční okurka jako ozdoba vánočního stromku, foto MSB

Rodinný program o vánoční okurce bude ale v muzeu pokračovat až do konce roku. „Tyto netradiční ozdoby jsme poschovávali po celém muzeu a návštěvníci mají za úkol je všechny najít. Po zdárně splněném úkolu obdrží milý dárek, který jim zkrátí dlouhé čekání na Vánoce. Těšíme se na Vás!“ popsala program Dana Křivánková, muzejní pedagog.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - jediné na světě!

TZ/MSB