Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až dnes, důvodem plánovaného zpoždění byla modernizace zařízení

16. 09. 2019 | 16:35

Pro většinu dětí začal školní rok 2019/2020 v pondělí 2. září 2019. Výjimkou byla největší škola v Jablonci, co se do počtu žáků týče, ZŠ Liberecká 26, která přivítala 652 žáků až dnes. Důvodem plánovaného zpoždění byla modernizace školského zařízení v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Liberec – Jablonec nad Nisou (IPRÚ).

ZŠ Liberecká
ZŠ Liberecká

Primátor města Jablonce nad Nisou Milan Kroupa dnes přivítal 66 dětí, které nastoupily do třech prvních tříd. „Vstup do první třídy je obrovským krokem a změnou nejen pro samotné prvňáčky, ale také pro jejich rodiče. Proto přeji všem dětem, ať je pro ně škola inspirací, nikoliv nudnou povinností,“ řekl primátor Milan Kroupa.

Projekt modernizace školských zařízení v Jablonci, který se týká ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova, v rámci IPRÚ začal v roce 2018. Jeho součástí byla i rekonstrukce učeben a kabinetů přírodopisu, fyziky a chemie, třídy na výuku cizích jazyků a také dílen v ZŠ Liberecká.

Rozpočet na projekt Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou je celkem 20,6 mil. korun, dotace z EU a státního rozpočtu je 13,1 mil. Kč.

Tento projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec – Jablonec nad Nisou.

TZ/Jana Hajná