Celníci objevili v autě u Hrádku deset kilogramů tablet Cirrus, je to největší zásilka pašovaných léků za 5 let

20. 05. 2021 | 16:28

Celníci objevili v autě u Hrádku nad Nisou na Liberecku deset kilogramů tablet Cirrus. V Libereckém kraji jde za posledních pět let o největší zásilku pašovaných léků, které se používají k výrobě pervitinu. Za celý loňský rok to bylo 12 kilogramů, řekl dnes ČTK liberecký mluvčí celníků Martin Stočes. V kraji se celníkům větší zásilku podařilo naposledy zajistit v roce 2016, tehdy to bylo více než 19 kilogramů léků Cirrus a také to bylo u příhraničního Hrádku.

deprese 824998 1280
Ilustrační foto

V tomto případě byly bílé tablety léku Cirrus vyloupané z blistrů a v sáčcích uložené do igelitové tašky. "Po přepočítání hmotnosti na tablety se jednalo přibližně o 26.400 tablet. Odhadem by bylo možné z tohoto zajištěného množství tablet nelegálně vyrobit při 80procentní izolaci 1,8 kilogramu metamfetaminu," uvedl Stočes. Výrobci drog by tak jejich prodejem mohli získat zhruba 1,8 milionu korun.

Zásilku zajistili celníci při silniční kontrole ve voze s českou poznávací značkou, v němž cestoval jen řidič. Podle Stočese byl zadržen a případ si poté převzali kriminalisté. Lék Cirrus je pro vysoký obsah pseudoefedrinu často používán k výrobě pervitinu. Čeští výrobci drog ho nejčastěji nakupují v sousedním Polsku, kam se dá z Hrádku nad Nisou snadno dojet.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace