Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

ŘSD vyměřilo pokutu Eurovii za středeční pochybení při zajištění zimní údržby na úseku R35 mezi Libercem a Turnovem

20. 01. 2023 | 17:20

AKTUALIZOVÁNO: Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyměřilo maximální možnou pokutu firmě Eurovia CS za středeční pochybení při zajištění zimní údržby na Liberecku. Někteří motoristé před dvěma dny skoro čtyři hodiny čekali v koloně na zprůjezdnění zasněžené čtyřproudé silnice 35 mezi Libercem a Turnovem. Uložená pokuta je 50.000 korun.

sypačNocŘSD
Foto: ŘSD, fotogalerie Artur Irma

Přesné znění sdělení ŘSD pro Liberecký kraj: Na základě středečního pochybení v zajištění zimní údržby, jejímž dodavatelem je sdružení ESA, jsme jejímu členovi – společnosti Eurovia CS, která spravuje sil. I/35 v úseku Liberec–Turnov, vyměřili maximální možnou sankci ve výši 50 tisíc Kč. Sankci je možné pokládat opakovaně.

ŘSD o uložení sankce informovalo na twitteru. Mluvčí Eurovie Iveta Štočková následně ČTK potvrdila, že oznámení o udělení pokuty obdrželi.

"Vzniklá situace nás mrzí. Ale jsme přesvědčeni o tom, že naše posádky dělaly, co mohly, aby zajistily sjízdnost I/35. Bohužel ale situaci v místě více zkomplikovaly kamiony, které stály ve třech pruzích, čímž zamezily průjezd vozidel zimní údržby," řekla.

Hlavní tah z Liberce na Prahu byl ve středu ráno zablokovaný několik hodin v obou směrech, v regionu nasněžilo až 15 centimetrů. Postup firmy Eurovia ve středu kritizoval i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj sypače vyjely ráno pozdě, až ve chvíli, kdy už na silnici první kamiony uvízly. Na výpomoc tam vyslala krajská společnost Silnice LK svoje sypače, na místě zasahovali i hasiči a těžká odtahová technika.

Postup Eurovie za chybný považuje i ŘSD. "Na základě středečního pochybení v zajištění zimní údržby, jejímž dodavatelem je sdružení ESA, jsme jejímu členovi – společnosti Eurovia CS, která spravuje silnici I/35 v úseku Liberec–Turnov, vyměřili maximální možnou sankci ve výši 50 tisíc Kč. Sankci je možné ukládat opakovaně," uvedlo ŘSD na twitteru.

čtk