Smrtelná nehoda uzavřela silnici 35 z Hrádku na Bílý Kostel. Střetl se tam nákladní automobil s dodávkou. Úsek je už otevřen

06. 02. 2020 | 16:36

AKTUALIZOVÁNO: Řidič dodávky dnes ráno zemřel na Liberecku při čelním střetu s protijedoucím nákladním vozem, jehož řidič utrpěl středně těžké poranění. Silnice 35 z Hrádku nad Nisou na Bílý Kostel nad Nisou byla kvůli tomu většinu dne pro dopravu uzavřená a provoz policie odkláněla na starou silnici přes Grabštejn. Provoz na silnici byl obnoven po 16:10. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

DNhradek1
Foto: FB HZS

Foto: FB HZS

Silnice je frekventovaným tahem, kudy denně projíždějí stovky nákladních aut do Polska. Nehoda se stala dnes kolem 07:00 před sjezdem na Václavice. Střetl se tam nákladní automobil s Renaultem Trafic. "Řidič renaultu jel od Bílého Kostela a na přímém úseku silnice z nezjištěných důvodů plynule vjel do protisměru," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Řidič renaltu, muž středního věku, při nehodě zahynul. "Jeden účastník nehody bohužel zemřel, utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař mohl jen konstatovat smrt," řekl ČTK mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Dvaačtyřicetiletý řidič kamionu utrpěl středně těžké zranění a vrtulník ho dopravil do liberecké nemocnice.

Foto: FB HZS

Na silnici vytekly pohonné hmoty z obou poškozených vozidel a správce musel komunikaci vyčistit.

Letos jde o první smrtelnou nehodu v Libereckém kraji. Loni při nehodách zemřelo 12 lidí, což je nejméně za posledních deset let a o devět méně než v roce 2018.

čtk

Foto: FB HZS

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace