Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Správa železnic vypsala zakázku za více než 200 milionů na opravu tratě mezi Libercem a Mníškem

28. 12. 2023 | 4:59

Správa železnic hledá firmu, která opraví železniční trať mezi okrajem Liberce a Mníškem. Náklady odhaduje bezmála na 212 milionů korun bez daně. Práce by měly začít příští rok v květnu a skončit v létě 2025. Termín pro podání nabídek by měl vypršet 22. ledna. Vyplývá to z údajů ve věstníku veřejných zakázek.

TvLKzeleznice frydlantsko4 menší
Foto: Artur Irma

Na trati, jež vede z krajského města do Frýdlantského výběžku, se obnovy dočká úsek od Krásné Studánky, okrajové čtvrti Liberec. Součástí zakázky je oprava 3,5 kilometru kolejí, více než kilometru železničního spodku, jednoho propustku, pěti železničních přejezdů a sanace tři skalních zářezů. Modernizovat se bude také nástupiště na nádraží v Mníšku i zabezpečovací zařízení.

Obdobně před třemi lety prošel opravou zhruba za sto milionů korun úsek tratě mezi hlavním nádražím v Liberci a Krásnou Studánkou. Tehdy vybraná firma kromě kolejiště opravila i nástupiště ve Stráži nad Nisou a v Krásné Studánce.

čtk