Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Devět výrobků z Libereckého kraje má značku Regionální potravina,  porota posuzovala rekordních 103 produktů od 34 výrobců

06. 06. 2019 | 6:36

Dalších devět výrobků z Libereckého kraje získá značku Regionální potravina. V desátém ročníku soutěže posuzovala porota rekordních 103 produktů od 34 výrobců. Největší zájem byl o kategorii Sýry včetně tvarohu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková.

sýr cream-cheese-181528 1280
Ilustrační foto

Soutěž Regionální potravina si za deset let existence vybudovala renomé a popularitu. Značku mohou získat malí a střední výrobci zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Projekt má podpořit a propagovat výrobce i region původu potravin. Pro spotřebitele má být značka zárukou, že v daných produktech je nejméně 70 procent místních surovin. Hlavní surovina musí být stoprocentně tuzemského původu.

Porota dnes v Libereckém kraji ocenění navrhla pro tvaroh s česnekem a pažitkou z mlékárny Jiřího Vrkoslava, bílý jogurt z jeřmanické Zemědělské farmy K.E.K., mini svatební makový koláček Drahomíry Mackové, griliáš Radky Mayerové, bio jablečný mošt s dužinou z Moštovny Lažany. Označení Regionální potravina nově ponese i kysané červené zelí ve slaném nálevu společnosti SAMIR a ovocný sorbet LEDA - jahoda od Davida Stárka, klobása s medvědím česnekem od firmy Prominent a vepřové maso na kmínu vyrobené společností Podkrkonošská uzenina.

Oceněný výrobek může značku užívat na obalu po dobu čtyř let.

čtk