Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc, dar obdržel také hospic

18. 01. 2022 | 10:36

Po odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět navštívili Krajský úřad Libereckého kraje Tři králové. Koledníci dorazili v rámci tradiční Tříkrálové sbírky. Kromě hejtmana a radních do ní přispěli i samotní zaměstnanci úřadu, a to prostřednictvím knižní burzy.

Tři králové na kraji
Černý vůbec nebyl vzadu a ani nevystrkoval bradu. Jen kasu...

„Tříkrálová sbírka je dlouhodobou tradicí, která pomáhá potřebným již řadu let. Burzu knih považuji za dobrý nápad, který má smysl. Kromě toho, že zaměstnanci úřadu finančně přispějí, si díky zakoupeným knihám rozšíří i duševní obzory,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Celkem si své majitele našlo 170 knih, CD a DVD. Výtěžek, který poputuje na účet Tříkrálové sbírky, činí 5.240 korun. Padesát knih věnuje krajský úřad Hospici svaté Zdislavy v Liberci.

Do online kasičky na webu Tříkrálové sbírky https://www.trikralovasbirka.cz lze přispívat po celý rok. Je také možné poslat dárcovskou krátkou textovou zprávu ve znění DMS KOLEDA 30 (60, 90) na telefonní číslo 87777; cena jedné zprávy  je 30, 60, nebo 90 korun.

LK/Jan Mikulička

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace