Ještě ani nezačaly prázdniny a voda ve čtyřech přírodních koupalištích v kraji už má sníženou kvalitu

23. 06. 2022 | 12:23

Sníženou kvalitu má voda ve čtyřech přírodních koupalištích v Libereckém kraji. Podle posledních známých výsledků z kontrol hygieniků nově přibyly Zákupy na Českolipsku. Vyplývá to z dat na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.

kouoáníDeti3
ilustrační foto

Zákupské koupaliště je na druhém z pěti stupňů hodnocení hygieniků. Mírně zhoršenou kvalitu vody signalizuje její snížená průhlednost. Pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů po koupání je sice nízká, lidé by se přesto po koupání měli osprchovat.

Kvůli snížené průhlednosti jsou od konce května na druhém stupni také rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji a koupaliště u autokempu v Nedamově u Dubé na Českolipsku.

Ještě o stupeň hůře je na tom Máchovo jezero u Doks na Českolipsku, důvodem jsou stejně jako v předchozích letních sezonách sinice. Koupání v jezeře hygienici nedoporučují citlivým lidem, mezi něž patří děti, alergici či těhotné ženy. I pro jezero platí doporučení hygieniků, aby se lidé po koupání v něm osprchovali.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace