Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Kam v zimě na dovolenou? Do Libereckého kraje, který v anketě oblíbenosti získal stříbro

30. 03. 2024 | 5:46

Druhým nejpříjemnějším místem v Česku, ke lze strávit zimní dovolenou, je Liberecký kraj. Vyplývá to z výsledků ankety Kraj mého srdce, jež sleduje oblíbenost jednotlivých krajů České republiky. Liberecký region boduje v této kategorii již tradičně.

ještědA1
ilustrační foto z FB Ještěd, hory za rohem

Vyhlášení letošního dvanáctého ročníku se konalo 15. března na veletrhu Holiday World v pražských Letňanech a Liberecký kraj získal stříbrnou medaili v kategorii KAM na zimní dovolenou.

„Náš kraj je tradičně pro návštěvníky nejzajímavější právě v zimním období. Snažíme se posouvat zájem i do dalších částí roku, například prostřednictvím nabídky zážitků z tradičních regionálních řemesel nebo sportovního vyžití v rámci letních sportů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V celkovém mezikrajském hodnocení se Liberecký kraj umístil na osmém místě. Absolutním vítězem dvanáctého ročníku ankety Kraj mého srdce 2023 se stal Kraj Vysočina, následovaný Jihomoravským a Jihočeským krajem. Zejména v některých kategoriích byl souboj jednotlivých krajů velmi těsný.

Pořadatelem ankety, jež se koná pod záštitou právě Asociace krajů České republiky, je tradičně vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha. Hlavním cílem ankety je každoročně porovnat oblíbenost krajů a v rámci soutěže je zviditelnit.

Kompletní výsledky ankety lze nalézt na odkazu https://bit.ly/krajmehosrdce2024.

LK/Jan Mikulička