Kvůli častým dopravním komplikacím v zimním období se doporučuje návštěvníkům Jizerských hor využít skibusy

11. 01. 2021 | 18:16

Do posledního místa obsazená parkoviště a příjezdové komunikace ucpané stovkami osobních automobilů, tak vypadal o víkendu příjezd do oblíbených středisek v Jizerských horách. Kdo si nepřivstal, místo k parkování nenašel. Policie musela v sobotu i v neděli na několik hodin uzavřít třeba silnici do Bedřichova, problémy byly i na silnici na Jizerku. Skibusy přitom byly poloprázdné, právě ty by měli lidé využít, pokud se chtějí problémům vyhnout. ČTK to dnes řekl Jiří Hruboň za koordinátora dopravy v Libereckém kraji Korid LK.

parkoviště bedrichov2
Foto: Artur Irma

Kvůli častým komplikacím v dopravě v Jizerských horách zejména v zimním období se Korid LK rozhodl už před dvěma lety výrazně zvýšit počet spojů na autobusové lince 145 z Liberce do Bedřichova a Janova nad Nisou, ve všedních dnech jezdí šestkrát denně, o víkendech je spojů dokonce 21. Cestující z Liberce mohou navíc využít i linku MHD 18, která zhruba jednou za hodinu jede až do Bedřichova. "Cestující s libereckou lítačkou mohou jet až do Bedřichova prakticky zadarmo," řekl Hruboň.

Z Jablonce nad Nisou do Bedřichova a Hrabětic lze navíc využít autobusy linek 101 a 121. Další autobusové spoje - linky 650, jezdí z Frýdlantu, přes Raspenavu, Hejnice a Bílý Potok na Smědavu, kde je další nástupní místo Jizerské magistrály. "Z Liberce je možné se tam pohodlně dostat vlakem a přestoupit na skibus na Smědavu," řekl Hruboň. Očekává, že vzhledem k předpokládanému sněžení a počasí bude nápor v Jizerských horách o příštím víkendu ještě větší. Korid LK je proto připraven spoje posílit. "Kvůli omezení dopravy máme k dispozici dost autobusů i řidičů," dodal.

Dohled na příjezdu do Jizerských hor plánuje o víkendu posílit také Policie ČR, zaměří se také na dodržování koronavirových opatření. I jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová doporučuje využít k cestě do hor veřejnou dopravu. "Bedřichov navíc není jedinou nástupní stanicí pro běžkaře na Jizerskou magistrálu - takových nástupních míst i s možností parkování je Jizerských horách několik," doplnila. Mimo Bedřichova a Jizerky jsou velká parkoviště také například u nástupních míst v Hraběticích, Josefově Dole nebo u přehrady Souš.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace