Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. V Turnově uvedou Všichni to vědí, Jablonec promítne Teroristku

18. 06. 2019 | 20:02

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezonu. Jako první startuje dnes španělsko-francouzským snímkem Všichni to vědí letní kino v Turnově, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. V pátek se přidá letní kino v Jablonci nad Nisou, kde si diváci v anketě pro zahájení sezony vybrali českou černou komedii Teroristka s Ivou Janžurovou. Letní promítání plánují letos tradičně i v Lidových sadech v Liberci nebo v kempu v Hejnicích, zjistila ČTK.

letni kino02
Letní kino, jablonec nad Nisou

"Loni jsme měli za sezonu červen, červenec, srpen 10.500 diváků, což je rekord. Bylo to podruhé v digitální éře, kdy jsme se dostali přes 10.000 diváků. Byla to pro nás perfektní sezona, nemuseli jsme rušit téměř žádné představení," řekl ČTK vedoucí kina v Turnově Pavel Krupař. Letní kino v Turnově zahajuje sezonu s každým rokem o něco dříve. "Hlavně ke konci června, kdy už jsou tropy, se divákům do kamenného kina moc nechce," řekl. Promítat se teď bude v Turnově každý den až do konce srpna."Připravený je také koncert a nějaká divadelní představení," řekl Krupař. V létě podle něj dávají přednost rodinným filmům, chybět tak nebudou populární animované snímky jako Tajný život mazlíčků 2, Jak vycvičit draka 3, Lví král nebo Toy Story 4. Diváci se můžou těšit i na české filmy Ženy v běhu, Léto s gentlemanem nebo Tlumočník. Kino promítne také hudební snímek Bohemian Rhapsody, který uvede ve středu a znovu pak v červenci a srpnu. "Film Bohemian Rapsody drží v našem kině rekord v návštěvnosti, někteří diváci ho u nás viděli i pětkrát," dodal Krupař.Letní kino, Jablonec nad NisouTaké v Jablonci přesouvají v létě digitální techniku do letního kina. Využívají ale vybavení menšího kina Junior a projekce ve velkém kině Radnice zůstává zachována. "Loni v létě na představení přišlo 5800 diváků," řekla dnes ČTK mluvčí jabloneckých kin Petra Handlířová. Promítat se bude v Jablonci denně. "Vítáni jsou i ukáznění psí společníci. Kinotým je připraven i na nepřízeň počasí a k zapůjčení jsou zde deky i deštníky," dodala. Diváci se mohou o nejbližším víkendu těšit na Podfukářky nebo novinku Muži v černém: Globální hrozba.

Tradičně se v létě promítá také v zahradě Lidových sadů u liberecké zoologické zahrady, projekce je z DVD. Promítat se tam bude až od 20. července, kdy je na programu snímek Rivalové. Z DVD tradičně promítají v létě také pod otevřeným nebem v Hejnicích na Liberecku. "Začínáme 13. července českým snímkem Ženy v běhu, celkem je v kempu připraveno pět představení," řekl ČTK starosta Hejnic Jaroslav Demčák (Za lepší Hejnice). I v Hejnicích plánují Bohemian Rapsody, na programu je 8. srpna. Diváci se mohou těšit také třeba na českou komedii Po čem muži touží.

čtk