Motoristy čekají další omezení na silnici 35 Liberec - Turnov, potrvají do konce prázdnin

30. 06. 2019 | 18:27

Další omezení čekají motoristy na frekventované silnici 35 mezi Libercem a Turnovem. Dopravní značení, které omezovalo provoz už od Liberce, sice v závěru června silničáři odstranili, dnes ale instalovali nové.

Radelsky-mlyn-prestavbawww.valbek.cz
ilustrační foto

S dopravním omezením od Jeřmanic po Hodkovice nad Mohelkou musejí řidiči počítat od pondělí až do konce prázdnin. V prvním červencovém týdnu bude kvůli opravám uzavřen nájezd od Jablonce na Hodkovice a sjezd do Hodkovic, řekl dnes ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Na silnici z Liberce na Turnov a Prahu se pracuje už od dubna na rekonstrukci mostu u Jeřmanic, doprava je tam svedena na polovinu vozovky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navíc přidalo opravu povrchu silnice, který už na některých úsecích dosluhuje. "Do 7. července bude uzavřen sjezd do Jeřmanic, Rychnova u Jablonce na silnici 65 a Hodkovic nad Mohelkou. Zároveň bude uzavřený i nájezd ze silnice 65 od Jablonce nad Nisou ve směru na Turnov a také nájezd na Turnov u Jeřmanic," uvedla na stránkách policie mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

V další etapě od 8. července až do konce prázdnin bude podle policie ve směru od Liberce na Turnov uzavřený sjezd i nájezd u Jeřmanic a také sjezd na silnici 65 směrem na Rychnov a Jablonec. "Žádáme řidiče, aby respektovali přechodné dopravní značení, dbali zvýšené opatrnosti a dodržovali pravidlo takzvaného zipu," řekla Šrýtrová. Další komplikace přinese od poloviny července rekonstrukce mostu na silnici třetí třídy z Hodkovic na Liberec. "Objízdná trasa bude vedena po silnici 35 mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Libercem," dodala.

Na silnici 35 čekají motoristy komplikace také přímo v Liberci. Na průtahu ve směru od Turnova na Děčín je před tunelem od soboty doprava svedena do jednoho pruhu a mohou se tam ve špičce tvořit kolony. Důvodem je rekonstrukce opěrné zdi u dopravního podniku. Omezení čeká řidiče na silnici 35 i na průtahu Turnovem, kde se od poloviny května pracuje na rekonstrukci mostu přes Jizeru. Pracuje se na polovině směrem na Jičín, doprava je vedena obousměrně po druhé polovině mostu.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace