Na horských silnicích nižších tříd je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu. Teploty jsou kolem nuly

14. 01. 2022 | 7:22

Na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji je dnes ráno ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. V dalších částech kraje jsou povrchy silnic převážně mokré, na Českolipsku suché a všechny sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou ráno v kraji kolem nuly, v noci mrzlo. Místy viditelnost snižují mlhy, zejména na Semilsku a Liberecku. Vyplývá to z údajů na webech silničářů a meteorologů.

silnice zima3
Ilustrační foto

Pro nákladní dopravu dál platí na Liberecku zákaz vjezdu na silnici třetí třídy mezi Mníškem a Raspenavou přes Oldřichovské sedlo, kterou silničáři udržují pluhováním a sypáním drtě. Objízdná trasa pro auta nad šest tun vede po silnici I/13 přes Frýdlant.

Přes den by mělo být podle předpovědi pro Liberecký kraj zpočátku převážně zataženo nízkou oblačností. Odpoledne od severovýchodu bude přibývat další oblačnost a místy slabě pršet. Na horách může být přechodně i mrznoucí mrholení, večer budou srážky četnější a v polohách nad 700 metrů nad mořem přecházet ve sněhové nebo smíšené. Nejvyšší denní teploty budou od dvou do pěti stupňů Celsia, na horách mezi nulou a třemi stupni Celsia.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace