Na Jizerce bylo dnes ráno minus 15, silnice v horách jsou se zvýšenou opatrností sjízdné

11. 01. 2022 | 8:11

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, sníh je na vedlejších silnicích v horách. Teploty byly ráno v kraji nejčastěji mezi minus dvěma až minus čtyřmi stupni Celsia, na horách kolem minus deseti a na Jizerce v Jizerských horách bylo minus 15 stupňů, vyplývá z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

jizerky 01-2019-014-Radek Strupl-Pod Bukovcem
Foto: Radek Strupl, Pod Bukovcem

Ujetá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš, jinak jsou povrchy vozovek v kraji podle údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic mokré. Na čtyřproudé silnici 35 ve směru od Turnova na Liberec narazilo do svodidel u Hodkovic nad Mohelkou jedno auto kolem 5:30 a neprůjezdný je kvůli tomu levý jízdní pruh ve směru na Liberec. Policie předpokládá, že omezení potrvá do 8:00.

Meteorologové očekávají, že dnes bude v kraji místy zataženo nízkou oblačnosti, zpočátku se mohou vyskytovat i mrznoucí mlhy. Postupně bude na většině území v kraji skoro jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi minus dvěma a plus jedním stupněm Celsia, na horách mezi minus pěti až minus dvěma stupni.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace