Na Jizerce klesla v noci teplota pod minus 21 stupňů. Silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné

12. 01. 2022 | 6:48

Mrazivou noc má za sebou Liberecký kraj, pod minus deset stupňů Celsia se dostala teplota i v krajském Liberci. Na Jizerce v Jizerských horách dokonce klesla pod minus 21 stupňů. Silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné, sníh leží jen na silnicích nižších tříd v horách. Vyplývá to z údajů od meteorologů a silničářů.

jizerky 01-(Leden)-045-Aleš Ječmeň-Zima na rašeliništi
Foto: Aleš Ječmeň, Zima na rašeliništi

Teploty v noci byly v Libereckém kraji mezi minus pěti až minus 11 stupni, na horách klesly k minus 15 stupňům a tradičně nejchladněji bylo v mrazové kotlině na Jizerce. Nejde ale pro ni ani o nejnižší teplotu letošní zimy, v noci na Boží hod tam bylo skoro minus 27 stupňů Celsia.

Povrchy vozovek v kraji jsou převážně suché a vymrzlé, na Liberecku jsou silnice nižších tříd vlhké a na Semilsku mokré. Viditelnost tam snižují mlhy, které mohou být i mrznoucí. Ujetá vrstva sněhu je na silnicích druhé a třetí třídy v Jizerských horách a západní části Krkonoš. Na Liberecku dál zůstává pro auta nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, kterou silničáři nesolí. Řidiči kamionů musejí směrem na Raspenavu a Hejnice jet po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Podle předpovědi by mělo být ráno a dopoledne v kraji zataženo jen místy. Během dne bude oblačnost od severozápadu přibývat a večer může především na horách slabě sněžit. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus třemi stupni Celsia a nulou a na horách mezi minus pěti a minus dvěma stupni.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace