Na silnicích zemřel v červenci jeden člověk, od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm životů

01. 08. 2020 | 13:45

Při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji zemřel v červenci jeden člověk, stejně jako loni v první polovině letních prázdnin. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm životů, loni byli za stejné období na silnicích v kraji jen čtyři mrtví. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

nehoda hasiči1
Foto: HZS LK

Letošní jedinou červencovou obětí byl motocyklista, který se v neděli 5. července večer střetl o Horní Branné na Semilsku s osobním autem. I když se ho svědci a později i záchranáři snažili oživit, svým těžkým zraněním na místě podlehl. Řidič osobního vozu zraněn nebyl.

Celkem se v červenci v Libereckém kraji stalo 394 nehod, o 52 víc než před rokem. Šest lidí při nich bylo těžce zraněno, 133 vyvázlo s lehkým zraněním. Škody se blíží 19 milionům korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo v sobotu 4. července, kdy jich policisté v kraji řešili 19.

Přehled nehod a obětí za červenec v okresech Libereckého kraj

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Česká Lípa 129 0
Jablonec nad Nisou 64 0
Liberec 145 0
Semily 56 1

Zdroj: Policie ČR

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace