Řidiči by měli být opatrní a zpomalit, sněžení zhoršuje dohlednost. Pozor na silný nárazový vítr

31. 01. 2023 | 7:37

V Libereckém kraji dnes sněží a je silný nárazový vítr, který komplikuje úklid sněhu z komunikací. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Nejméně do 10:00 zůstane kvůli sněžení pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny zavřená silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov s dál na hraniční přechod do Polska.

zimaBedřich1
Na silnicích nebezpečno, na horách pohoda. Archivní foto

Vzhledem k vývoji počasí není ale vyloučeno, že silničáři uzavírku prodlouží. Pro autobusy a osobní auta je silnice průjezdná.

V Libereckém kraji se stále objevují sněhové přeháňky, na horách je sněžení intenzivnější. Vítr v nárazech přesahuje 60 kilometrů v hodině. I na hlavních tazích leží vrstva rozbředlého sněhu a řidiči by měli být velmi opatrní a zpomalit, sněžení navíc zhoršuje dohlednost. Zvýšenou opatrnost doporučují silničáři na silnici 65 na Jablonec, kde je vlivem intenzivního sněžení a silného větru vidět sotva na sto metrů. Kvůli větru odklízeli hasiči v noci šest popadaných stromů, aktuálně ale na silnicích žádné problémy tohoto druhu hlášené nejsou.

Na Liberecku zatím zůstávají pro těžká nákladní auta nad šest tun uzavřené také dvě silnice na Liberecku. Neprůjezdná je pro kamiony silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo z Mníšku na Raspenavu a Hejnice. Řidiči musí využít silnici 13 přes Frýdlant. V pátek silničáři kvůli problémům se sjízdností uzavřeli pro kamiony také silnici třetí třídy z Rynoltic do Hrádku nad Nisou. Do Hrádku musejí řidiči kamionů jet po hlavní silnici 13 a 35 přes Bílý Kostel, kde se solí. Obě uzavřené komunikace leží v chráněné oblasti, kde silničáři solit nemohou.

V Libereckém kraji je dnes oblačno až zataženo se sněžením, které na Českolipsku přechází ve sníh s deštěm. Teploty se pohybují od minus tří do dvou stupňů. Podobné počasí bude podle meteorologů po celý den, teploty vystoupají maximálně ke čtyřem stupňům. Sněžení a také silný vítr očekávají meteorologové v Libereckém kraji až do čtvrtka, v polohách nad 600 metrů se mohou tvořit sněhové jazyky a nad 800 metry i závěje. Vítr může v nárazech přesáhnout 70 kilometrů v hodině.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace