Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Silnice na severu Čech jsou dnes ráno s opatrností sjízdné, místy mohou namrzat

28.12.2024 | 8:08

Silnice na severu Čech jsou dnes ráno s opatrností sjízdné, místy ale mohou být namrzlé. Hlavně v Ústeckém kraji se objevují mlhy a silnice tak mohou klouzat, silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Teploty jsou opět mrazivé, někde klesly i k minus sedmi stupňům, na Jizerce se přiblížily minus deseti stupňům Celsia.

zima 11b06be080cb3648b379476d554657b7
Ilustrační foto

Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vymrzlé, případně vlhké po chemickém ošetření. Pozor by si měli dát motoristé na silnicích nižších tříd v horských oblastech, kde je na vozovkách zledovatělá vrstva uježděného sněhu a místy mohou být zmrazky. Hlavně v lesních úsecích a kolem vody mohou silnice namrzat.

V Libereckém kraji je dnes ráno většinou jasno, oblačná je obloha na Českolipsku. V sousedním Ústeckém kraji je většinou zataženo. Teploty na severu Čech se pohybují od minus sedmi do dvou stupňů Celsia. Pokračuje inverzní počasí, které s sebou nese i zhoršené rozptylové podmínky. Přes den by se měly podle meteorologů teploty dostat na pět stupňů, na horách až k šesti nad nulou. V místech s mlhou či nízkou oblačností může mrznout celý den.

čtk