Silnice v Oldřichově v Hájích bude průjezdná nejpozději od 5. prosince, průtahy zapříčinil koronavirus

20. 11. 2020 | 13:01

AKTUALIZOVÁNO: Až v prosinci skončí rekonstrukce krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Práce na hojně využívané spojnici do Raspenavy, Hejnic a Lázní Libverda začaly už loni a hotovo mělo být už teď v listopadu. Kvůli koronavirové pandemii ale nabrala stavba zpoždění. Problémy byly na jaře se stavebním materiálem, kvůli nákaze chybí i pracovníci. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

TvLKsilniceOldrichov2
Foto: Artur Irma

"Řada zaměstnanců firmy je v pracovní neschopnosti nebo jim byla nařízena karanténa. Bohužel, omezení se týkalo pracovních profesí, které vyžadují zvláštní kvalifikaci, a není možné je jednoduše nahradit," uvedl Sviták. Firma ale podle něj slíbila, že od 5. prosince bude silnice přes Oldřichovské sedlo průjezdná pro osobní automobily a od pondělí 7. prosince i pro autobusy a nákladní dopravu. "Práce však ještě budou v drobné míře probíhat za provozu. Vše by se mělo stihnout do poloviny prosince," dodal Sviták. Foto: Artur Irma Silnice v Oldřichově je hojně využívanou trasou nejen pro osobní automobily, ale také pro kamiony mířící přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy, Hejnic nebo Lázní Libverda. Rekonstrukce více než tříkilometrového úseku silnice začala loni v srpnu. Stavba přijde včetně DPH na více než 152 milionů korun a Libereckému kraji se na ni podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bezmála 33 miliony se na projektu podílí i obec Oldřichov v Hájích. Foto: Artur Irma Letos se na silnici pracovalo za úplné uzavírky, do Raspenavy, Hejnic a Lázní Libverda musí motoristé po silnici I/13 přes Frýdlant. Mění se konstrukce vozovky, stavbaři opravili odvodnění komunikace, vybudovali dešťovou kanalizaci a vyměnit museli šest propustků. Foto: Artur Irma Obec se ke stavbě připojila výstavbou chodníku podél celé silnice, vybudovala schodiště u obecního úřadu a nechala upravit zeleň. Součástí stavby je podle Svitáka i nové dopravní značení.

čtk 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace