Teploty klesly dnes ráno v kraji i k minus 20 stupňům, nejchladněji bylo na stanici v Doksech

12. 02. 2021 | 8:10

V Libereckém kraji klesly dnes ráno na některých místech teploty k minus 20 stupňům, nejchladněji je na Českolipsku, kde se vyjasnilo. Stanice v Doksech naměřila ráno minus 19,8 stupně Celsia, v Českém Dubu na Liberecku bylo minus 18 stupňů, řekl dnes ČTK Pavel Jůza z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na Jizerce v Jizerských horách, která patří k nejchladnější místům v zemi, bylo ráno kolem minus 16 stupňů.

Jizerky !Titulka-2020-026-Radoslaw Pelisiak-Zimní Jizerky ze Smrku
Foto: Radoslaw Pelisiak, Zimní Jizerky ze Smrku

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou jen holé a vymrzlé. Místy mohou ale ležet zbytky sněhu, v horských oblastech se v otevřených úsecích mohou tvořit sněhové jazyky a motoristé by měli být opatrní. Na silnicích nižších tříd a v horských oblastech je vrstva ujetého sněhu, i tam by měli být řidiči opatrní.

Kvůli sněhu zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Silnice se neudržuje chemicky, a pro nákladní vozy je nesjízdná. Alternativní trasa vede po silnici I/13 přes Frýdlant, kterou silničáři udržují chemicky.

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují od minus 19 do minus deseti stupňů. Většinou je oblačno až zataženo, třeba na Českolipsku se obloha vyjasnila. Podle meteorologů bude mrznout po celý den, teploty v kraji vystoupají maximálně k minus pěti stupňům, na horách bude nejvýš osm pod nulou. Mohou se objevovat sněhové přeháňky, hlavně v horách.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace