Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turistická linka by mohla jezdit až do Jetřichovic jako centra Českého Švýcarska

26. 11. 2019 | 18:23

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhlo v kanceláři náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka mezikrajské setkání vedoucích pracovníků resortů dopravy Libereckého a Ústeckého kraje.

jetřichovce
Foto: www.jetrichovice.cz

Programem jednání byla železniční doprava, rozvoj cestovního ruchu a tarifní spolupráce obou integrovaných dopravních systémů.

„Mezi oběma kraji máme na železnici 2 rychlíkové a 4 regionální linky, z toho 5 v mezikrajském spojení společně objednáváme nebo částečně přiobjednáváme na základě dlouhodobé spolupráce“ konstatuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „Určitým unikátem je linka z Liberce do Varnsdorfu, která při cestě mezi kraji projíždí přes Polsko a Německo“ dodává.

Zejména regionální doprava mezi Děčínskem a Českolipskem vykazuje silné lokální požadavky cestujících, které kraje koordinovaným postupem dokáží naplnit. „Na krátké a střední vzdálenosti zajišťujeme spojení autobusovými linkami, které zpravidla navazují v přestupních uzlech na dopravní síť sousedního kraje“ vysvětluje Pavel Blažek, jednatel libereckého koordinátora dopravy KORID LK.

Protože hranice krajů tvoří turisticky atraktivní lokality Českého středohoří a Lužických hor, byl předmětem setkání také rozvoj turistických linek. „Aktuálně zpracováváme projekt sezónní autobusové linky z České Lípy a Nového Boru do Jetřichovic, které jsou již v oblasti Národního Parku České Švýcarsko“ prozrazuje Jan Sviták záměr vzniku nového přímého spojení Libereckého kraje s turistickou destinací pro sezónu 2020 a dodává „naším společným zájmem je také možnost částečné provázanosti krajských tarifních systémů což by zejména pravidelným cestujícím usnadnilo využívání mezikrajského cestování.

TZ KORID LK