Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V březnu se stalo v kraji 382 nehod. Na silnicích vyhasly dva životy, loni jeden

01. 04. 2023 | 10:15

Dopravní nehody v Libereckém kraji si v březnu vyžádaly dva životy, o jeden víc než ve stejném období loňského roku. Od začátku roku zemřelo při nehodách v regionu pět lidí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

nehoda EhD1PLxWsAAfKL2
Archivní foto: Twitter/HZS LK

Během března se stalo 382 nehod, což je o 80 více než loni. Při nehodách byli čtyři lidé těžce zraněni, 63 lehce. Škoda byla vyčíslena na 20,84 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod, a to 20, zaznamenala policie v pátek 3. března, kdy se stala i jedna z tragických havárií. Při nehodě ve Zlaté Olešnici na Jablonecku zemřel řidič, dva lidé utrpěli zranění. Silnice byla zledovatělá, nesolí se tam a letos to nebylo poprvé, co někdo na úzké silnici plné zatáček havaroval.

Další smrtelná nehoda se stala 18. března, kdy po střetu s vozidlem záchranné služby zemřel motocyklista. Přes veškeré úsilí záchranářů a téměř hodinovou resuscitaci svým těžkým zraněním podlehl. Motocyklista svůj stroj položil na vozovku a narazil do vozu záchranářů, odtud se odrazil do protisměru, kde ještě narazil do protijedoucího vozu autoškoly.

Tabulka okresů

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Česká Lípa 129 0
Jablonec nad Nisou 48 2
Liberec 162 0
Semily 43 0

Zdroj: Policie ČR

čtk