Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V horách připadlo v noci několik centimetrů sněhu, vrstva se tam drží i na silnicích

18. 11. 2023 | 9:18

V Jizerských horách v Libereckém kraji připadlo v noci několik centimetrů sněhu. Jeho zbytky nebo slabá vrstva se tam drží i na silnicích, které jsou proto sjízdné se zvýšenou opatrností. Během dne může v horských oblastech připadnout dalších dva až šest centimetrů sněhu, uvedl Český hydrometeorologický ústav v předpovědi pro Liberecký kraj.

silnice řsd zimni udrzba technika1-1000x675
Foto: ŘSD

Teploty jsou v horských oblastech mezi nulou a minus jedním stupněm Celsia. Zbytky sněhu jsou na silnici první třídy 10 mezi Desnou a Harrachovem na Jablonecku, zbytky či slabá vrstva nového sněhu je na vozovkách nižších tříd v Jizerských horách. Po chemickém ošetření je i čtyřproudá silnice mezi Libercem a Turnovem, její povrch je mokrý.

Přes den očekávají meteorologové v Libereckém kraji proměnlivou oblačnost, místy smíšené nebo sněhové přeháňky zejména na severu a na horách. V polohách pod 400 metrů nad mořem budou srážky i dešťové a později odpoledne by měly ustávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi dvěma až pěti stupni Celsia, na horách mezi minus dvěma a jedním stupněm.

čtk