Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V lednu na silnicích kraje zemřel jeden člověk, stejně jako loni. Tragédie se stala tento týden

01. 02. 2025 | 13:37

Letos v lednu zemřel při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji stejně jako před rokem jeden člověk. Vyplývá to z předběžných statistik policie a ČTK. V lednu stálo za řadou nehod špatné počasí. Tragická nehoda se stala toto pondělí na hranici Českolipska a Liberecka nedaleko Jablonného v Podještědí.

DNJabloneA
Foto z tragické dopravní nehody u Jablonného X/HZS LK

Po čelním střetu dodávky se skříňovým nákladním vozidlem byla silnice I/13 bezmála osm hodin uzavřená. Jeden člověk zemřel na místě. Dalšího účastníka nehody dopravil vrtulník záchranné služby se zraněním do traumacentra liberecké nemocnice.

Silnice v Libereckém kraji byly v lednu několikrát namrzlé, místy s ledovkou. Dopravu komplikovala i mlha a zejména v horských oblastech pak sníh. Například 6. ledna sjelo několik aut mimo silnice.

Celkem se během ledna stalo 431 nehod, což je o 30 více než loni. Při nehodách byl jeden člověk těžce zraněn, 67 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 26,77 milionu korun.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo středa 22. ledna, celkem 23.

Tabulka Okresů a oddělení

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Česká Lípa 129 1
Jablonec nad Nisou 85 0
Liberec 162 0
Semily 55 0

čtk