Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Libereckém kraji se objevují mlhy a zároveň mrzne, silničáři radí opatrnost, hlavně na Českolipsku

03.01.2020 | 7:44

V Libereckém kraji se dnes ráno objevují mlhy a zároveň mrzne. Na Jizerce klesly po čtvrté ráno teploměry pod minus 11 stupňů. Cesty mohou namrzat, silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost, hlavně na Českolipsku. Žádné problémy v dopravě ale zatím hlášeny nejsou.

silnice zima zimni udrzba silnicelk
Foto: SILNICE LK

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a vymrzlé, místy mohou být vlhké po chemickém posypu. Hlavně na mostech a v otevřených úsecích ale mohou namrzat. Řidiči by měli být ostražití také na silnicích nižších tříd, které se nesolí. Zejména v horských oblastech na nich může být zledovatělá vrstva ujetého sněhu.

Teploty v kraji se dnes ráno pohybují od mínus šesti do minus dvou stupňů Celsia. Většinou je jasno či polojasno, bezvětří nebo fouká jen slabý proměnlivý vítr. Teploty přes den vystoupají až k šesti stupňům, i na horách bude nad nulou. K večeru bude přibývat oblačnosti a může pršet.

čtk