V noci v horách připadlo až 10 centimetrů sněhu, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

22. 01. 2022 | 9:24

V noci v horách na severu Čech připadlo až deset centimetrů sněhu. Na silnicích leží sníh zejména v Libereckém kraji, v Ústeckém jsou vozovky převážně mokré. V obou krajích jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

zima19irma3auta
archivní ilustrační foto Artur Irma

Pod nulou zůstaly v noci teploty v horských oblastech, na nule bylo k ránu ještě i v Liberci, jinak bylo v nižších polohách mezi jedním až čtyřmi stupni Celsia a srážky byly dešťové nebo smíšené.

V Libereckém kraji leží rozbředlý sníh na hlavních tazích Jablonecka a Semilska, které vedou do Jizerských hor či Krkonoš. Na silnicích nižších tříd v těchto regionech je vrstva nového sněhu. Zbytky rozbředlého sněhu jsou na vedlejších silnicích Liberecka a Českolipska. Silničáři varují i před možnou námrazou na čtyřproudé silnici 35 z Liberce na Turnov.

V Ústeckém kraji je rozbředlý sníh na silnicích nižších tříd v Krušných horách a zbytky sněhu po pluhování jsou na vedlejších silnicích na Chomutovsku. Silničáři upozorňují na nebezpečí akvaplaningu na dálnici D8 a kluzkou vozovku mezi 56. a 78. kilometrem dálnice D7.

Podle předpovědi by přes den mělo být na severu Čech zataženo až oblačno, pršet či sněžit by ale mělo jen ojediněle. V Ústeckém kraji budou nejvyšší denní teploty mezi jedním až čtyřmi stupni, v Libereckém mezi minus jedním a dvěma stupni Celsia. Na horách zůstanou teploty pod nulou i přes den.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace