Voda v přírodních koupalištích je až na výjimky čistá, kvůli sinicím má zhoršenou kvalitu Máchovo jezero

16. 06. 2022 | 9:35

Voda v přírodních koupalištích v Libereckém kraji je až na výjimky čistá. Zhoršenou kvalitu má kvůli sinicím Máchovo jezero na Českolipsku a nižší průhlednost další dvě vodní nádrže. Vyplývá to z údajů na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.

máchovo IMG 4337
Archivní foto

Zvýšený výskyt sinic a z toho vyplývající třetí stupeň z pětibodové škály není pro Máchovo jezero nic neobvyklého, v předchozích letech to platilo prakticky po celou letní sezonu. Koupání v jezeře hygienici nedoporučují citlivým lidem, mezi něž patří děti, alergici či těhotné ženy. Lidé by se po koupání v jezeře navíc měli osprchovat.

Na stupni dva jsou rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji a koupaliště u autokempu v Nedamově u Dubé na Českolipsku. Mírně sníženou kvalitu vody v obou nádržích naznačuje snížená průhlednost, pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů po koupání je ale nízká. Lidé by se přesto po koupání měli osprchovat.

Sezonu ještě všechna venkovní koupaliště v kraji nezahájila. V pátek například poprvé otevře Vápenka v Liberci nebo koupaliště v Lomnici nad Popelkou na Semilsku.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace