Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vyrazte v sobotu na kole do Německa, na třech místech kraje odstartuje populární Hvězdicová cyklojízda 

10. 05. 2019 | 6:00

Tisíce cyklistů se v sobotu 11. května vydají na cestu Euroregionem Nisa. Cílem tradiční Hvězdicové cyklojízdy bude městečko Seifhennersdorf v Žitavských horách, kde je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Tři startovní místa jsou přímo v ČR, a to v Liberci, Cvikově a Frýdlantě.

cykloNewCharousek
Ilustrační foto: Pavel Charousek

Hvězdicová cyklojízda se koná již po osmnácté. Cyklisté si mohou vybrat z devíti značených tras a jedné okružní okolo Seifhennersdorfu. Na české straně se startuje od Městského informačního centra v Liberci, Turistického informačního centra ve Frýdlantě a Kulturního centra Sever ve Cvikově, přičemž trasa ze Cvikova je se svými 24 km nejkratší. Nejdelší měří 126 km začíná v Leknica/Bad Muskau.

„Podél tras bude zřízeno celkem 62 kontrolních stanovišť, na nichž lze získat razítka do účastnických průkazů,“ říká za organizátory Maja Daniel-Rublack. „Kdo nasbírá nejméně tři, může se v Seifhennersdorfu zúčastnit tomboly. Hlavní výhrou je kolo v hodnotě 500 Euro.“

Hudba, bojové umění i loupežník

Všechny cyklotrasy končí v Dětském rekreačním středisku (KiEZ) Querxenland v německém Seifhennersdorfu, kde na účastníky a fanoušky čeká pestrý zábavný program. „Naplánovány jsou sportovní ukázky akrobatického týmu Niesky a spolku bojového umění Budo Seifhennersdorf. O hudbu a tanec se postará Ellen’s Showballet a JugendShowOrchester. Malí návštěvníci se můžou pobavit např. v mobilní herně Querxenspielmobil. Při procházce s loupežníkem Karaskem se návštěvníci mohou dozvědět mnoho nového o Seifhennersdorfu a jeho okolí,“ doplňuje Maja Daniel-Rublack. Konec akce je naplánován na 17 hod., to již bude většina cyklistů na cestě domů. 

Cyklisté mohou využít možnost přenocovat přímo v Querxenlandu. Po vydatné snídani se pak v neděli vydají na cestu domů a plně si vychutnají víkend hvězdicové cyklojízdy.

Veškeré informace k možnostem přenocování, ke značeným trasám a k programu se nachází na internetové stránce: www.sternradfahrt.de. Online lze sledovat průběhy tras a kontrolní stanoviště. Účastnické průkazy, nálepky a prospekty jsou k dostání ve všech turistických informačních střediscích a kromě toho je lze stáhnout z webových stránek.

TZ