Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zaměstnanci úřadu věnovali sociálně slabým na 180 pytlů staršího šatstva, hraček a věcí do domácnosti

12. 10. 2019 | 5:55

Své podzimní kolo má za sebou na Krajském úřadu Libereckého kraje sbírka staršího šatstva pro sociálně slabé, nazvaná Dejte věcem druhou šanci. Sbírku organizuje odbor sociálních věcí pod patronací náměstka hejtmana Pavla Svobody. V pátek 11. října se podařilo nashromáždit na 180 pytlů staršího oblečení, hraček a drobností do domácnosti.

Sbírka se koná už několik let, vždy na jaře a na podzim. Je vyhlášena pouze pro zaměstnance Krajského úřadu Libereckého kraje. Vše, co úředníci přinesou, si pokaždé odveze jiná charitativní organizace. Ta výtěžek rozdá nebo za symbolickou cenu prodá lidem bez domova, matkám s dětmi v azylových domech a dalším sociálně slabým. Starší šatstvo a další věci si v pátek 11. října odvezla Farní charita Česká Lípa.

Jsem rád, že je naše sbírka pořád tak úspěšná a že každého půl roku úředníci přinesou tolik věcí. Oblečení, které už má někdo za obnošené, může jinému člověku ještě udělat radost. Může posloužit těm, kteří nemají dost peněz, aby svůj šatník doplňovali novými věcmi,“ řekl náměstek hejtmana pro rezort sociálních věcí Pavel Svoboda. „Zvláště teď, před zimou, mnoho našich sociálně slabších spoluobčanů ocení tuto pomoc. Současně mne i nyní potěšilo, že naši úředníci mají srdce, že myslí na druhé, na ty, kteří jsou na tom finančně hůř.“

Sbírka, foto: LKPracovníci Farní charity Česká Lípa rozdělí výtěžek sbírky sociálně slabým prostřednictvím Charitních šatníků v České Lípě, Mimoni a Novém Boru. „Oblečení, hračky, nádobí, ale i třeba sportovní náčiní si z krajského úřadu odvážíme už poněkolikáté. Pro sociálně slabé je to velká pomoc. Jsme rádi, že sbírku úřad pořádá,“ řekla ředitelka Farní charity Česká Lípa Eva Ortová.

Další kolo sbírky Dejte věcem druhou šanci se uskuteční na jaře roku 2020.

LK/Jan Mikulička