Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zážitková turistika nabídne v Alšovicích u Železného Brodu mačkání skla i Kubíkův týden 

18. 07. 2019 | 18:27

Práci skláře si lze v rámci zážitkové turistiky vyzkoušet v areálu firmy Beadgame - Skleněná bižuterie, která sídlí v Alšovicích mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou. Zájemci se seznámí s technikou ručního mačkání skla ze skleněných tyčí — vybrat si je možno z připravené nabídky různých velikostí a barev.

sklo MadTyce1
Foto: Mad

Vytvořená díla mohou posloužit jako suvenýry nebo dárky. Každý má možnost si vybrat ze dvou zážitkových balíčků. Zkrácený pod názvem Standard vyjde na 2.500 korun, plnohodnotný balíček Extra na pět tisíc. Délka zážitku je zhruba hodina a půl až tři hodiny a obsahuje seznámení s technologií, školení bezpečnosti, technologickou přípravu a vlastní mačkání. Vše za asistence zkušeného mačkáře.

Kromě toho si firma pro děti připravila od 22. do 28. července akci nazvanou Kubíkův týden. Děti si budou moci vyzkoušet a zahrát novou strategicko-logickou hru, která je určena pro všechny věkové kategorie.

Stolní hra Kubíkův pokladJedná se o ryze českou hru, která je vyrobena také za účelem podpory produktů ze skla a řadí se do nově vzniklé řady her vyráběných pod značkou „beadgame“ od firmy Skleněná bižuterie,“ uvedla za firmu Jana Tomešková.

LK/Jan Mikulička