Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zima je zpátky. V Libereckém kraji o víkendu obnoví provoz skiareály Ještěd nebo Severák

19. 01. 2023 | 17:24

V Libereckém kraji se díky návratu zimního počasí lyžařská střediska chystají na opětovné zahájení provozu. Některé otevřou už o tomto víkendu, třeba Ještěd v Liberci nebo Severák v Hraběticích v Jizerských horách. Vyplývá to z informací provozovatelů areálů.

skiještědNew2
archivní foto FB Ještěd - hory za rohem

Na Ještědu v Liberci připadlo za středu 15 centimetrů přírodního sněhu, navíc v noci na dnešek bylo možné díky teplotám pod bodem mrazu spustit i zasněžovací systém. "Podmínky pro lyžování se rapidně zlepšily," řekl dnes ČTK ředitel skiareálu Jakub Hanuš. Ještěd tak obnoví provoz pátečním večerním lyžováním a od soboty budou mít lyžaři k dispozici páteřní sjezdovku Nová skalka a červenou Liberecká.

V Jizerských horách bylo původně v tomto týdnu v provozu už jen jedno středisko, Tanvaldský Špičák. K dispozici tam navíc byly jen jedna modrá sjezdovka a dětské hřiště. Na víkend se nabídka výrazně rozšíří. "Pojedou obě lanovky a otevřené budou sjezdovky Kostelní a turistická na Špičáku 1," uvedl za středisko Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, která v Jizerských horách provozuje také skiareály Severák a Bedřichov.

"Na Severáku bude otevřený celý Sever a na Bedřichově nejspíše nic," řekl Bažant. V Jizerských horách totiž ve středu sněžilo znatelně méně než v Liberci, připadlo jen několik centimetrů. Obnovení provozu tamních skiareálů je tak závislé hlavně na výrobě technického sněhu. "Dokud to půjde, tak budeme zasněžovat," dodal Bažant. Obdobně jsou na tom i další jizerskohorské areály. Nikdo další proto zatím o opětovném zahájení provozu o tomto víkendu na svém webu či sociálních síti neinformoval.

Podobně jsou na tom i skiareály v semilské části Krkonoš. Třeba v Rokytnici nad Jizerou zatím jezdí jen lanovka na Lysou horu pro pěší turisty či běžkaře a v sousedním Harrachově lze lyžovat na 400 metrů dlouhé modré sjezdovce. "Zatím nic dalšího nebude. Připadlo jen asi centimetr přírodního sněhu," řekl ČTK náčelník lanovky Martin Nedvěd.

Lépe jsou na tom na Benecku a ve Vítkovicích, kde mají zatím otevřená jen zhruba stometrová dětská hřiště. V areálu Aldrov ve Vítkovicích bude ale od pátku v provozu i lanovka Prezidentský expres a vlek Jizerka a na Benecku pak chtějí lanovku a další vleky spustit v sobotu.

čtk

Skibus na Bedřichov pojede, až se začnou upravovat stopy

Sněhové podmínky na Jizerské magistrále zatím neumožňují úpravu lyžařských stop a z tohoto důvodu zatím nebude spuštěn plný provoz zimní autobusové linky č.145 na trase Liberec – Bedřichov. Situaci na Jizerské magistrále sledujeme spolu (konzultujeme) s Jizerskou OPS a v případě zlepšených podmínek jsme připraveni spustit rozšířený provoz skibusu do Bedřichova. Zatím platí VJŘ – níže uveden. 

Jízdní řád od 31.12.2022  zde.

To, že nejezdí Skibus, neznamená, že se do Bedřichova z Liberce nedostanete. Můžete použít linku MHD č.18, která zajíždí do Bedřichova v hodinovém intervalu od 6:26 hod. do 16:25 hod. (+ 18:08 / 20:22) a z Jablonce nad Nisou linky MHD 101 a 121.

Informaci o stavu lyžařských tratí Jizerské magistrály získáte na webu Jizerská OPS.

https://new.iidol.cz