Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Sedmihorské léto 2024 odstartovalo letní prázdniny, vystoupí mj. Richard Müller i Iva Janžurová

02. 07. 2024 | 14:43

Hudební a divadelní Sedmihorské léto vzniklo v roce 2010 jako původně folk-rockový jednodenní festival. Postupem času se z něho stal jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších letních festivalů. Jeho devizou je, že se neodehrává v jednom dni, ale kulturní vyžití přináší svým příznivcům po celé léto. Ani letos tomu nebude jinak. Vystoupí mnoho hvězd hudebního i hereckého nebe. Pásmo kultury odstartovalo 1. července a brány zavře 22. srpna.

Už tradičně je festival protkán velkými jmény. Letos se poprvé na prknech v Sedmihorkách u Turnova objeví oblíbená Iva Janžurová se svým „jubilejním“ představením Pusťte mě ven. Po jejím boku jí bude sekundovat dcera (a zároveň režisérka představení) Sabina Remnudová. Toto představení Sedmihorské léto 2024 otevře v pondělí 1. července. V dalších divadelních představeních pak uvidíte Janu Paulovou, Václava Vydru, Simonu Stašovou, Jiřího Vlasáka, Ladislava Freje. V talk show pak neopakovatelnou Halinu Pawlowskou a hvězdu stand-upů Simonu.

Hvězdná jména ale nese také sekce hudební – Richard Müller s jeho nezapomenutelnými ikonickými hity, pod taktovkou Martina Kumžáka vystoupí MoonDance Orchestra a Filharmonie Hradec Králové s naproto dokonalým projektem Michael Jackson Symphony – zpěvu se ujmou Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár a Dušan Marko – a vězte, že pokud zavřete oči, uslyšíte Michaela Jacksona!

Dalšími peckami jsou bezesporu Pavel Šporcl s projektem Feeling Good, kdy ve neobvyklých aranžích zazní velké světové rockové a jazzové hity. Výjimkou nebudou sklady od Led Zepelin, The Who, Pink Floyd, G.Gershwina či Porga a mnohých dalších. Hudební třešničkou pak bude krásný koncert plný nostalgie a všem známých písní Karla Gotta v projektu MŮJ VZOR, BOŽSKÝ KAREL - Kristián Šebek zpívá písně Karla Gotta. Tento mladý muž láme rekordy v návštěvnosti a těší zlomená srdce fanynek božského Karla.

Sedmihorské léto pro letošní rok připravilo několik novinek. Těmi jsou především VIP vstupenky, kde se mohou diváci těšit nejen na nejbližší kulturní zážitek z prvních řad, ale také na vybavení pro příjemnější sezení či welcome drink. Vstupenky také mohou diváci vybírat z několika sektorů, kde se liší cena, přičemž festival myslel na všechny a aby udělal kulturu ještě dostupnější, nabízí vstupenky také tradičně bez místenek, na které dosáhne opravdu každý. I letos si mohou zájemci zakoupit zvýhodněnou permanentku i s místenkou.

Vstupenky najdete letos pouze na předprodejním portálu evstupenka.cz .

Další informace k jednotlivým akcím na www.sedmihorskeleto.cz.

TZ