Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Žákovský florbalový tým ze Semil si z republikového finále přivezl stříbro

02. 05. 2024 | 5:41

Po roce se družstvu chlapců ze ZŠ Dr. F. L. Riegra ze Semil podařilo zopakovat velký úspěch v podobě postupu do celostátního finále florbalového turnaje ČEPS CUP, který je určen pro žáky 1. až 5. tříd. A zatímco v loňském roce na cenný kov nedosáhli, tentokrát si z ČEPS CUPU přivezli stříbrnou medaili!

florbal
Foto ze setkání na semilské radnici

Turnaj ČEPS CUP je turnaj pořádaný Českým florbalem. Na jeho počátku letos v chlapecké kategorii stálo více jak 1000 družstev. Ve dnech 25. a 26. března se ve sportovní hale Jedenáctka VS na pražském Chodově uskutečnila jeho finálová část. Představilo se v ní šestnáct nejlepších základních škol v dívčí a chlapecké kategorii. V pondělí 25. nastoupily na hrací plochu dívky, chlapecká část turnaje se odehrála den poté. Na semilský tým čekaly hned v úvodu tři zápasy, které rozhodly o postupu do čtvrtfinále. Po vítězství nad ostravskými soupeři ve čtvrtfinále čekal na Semilské semifinálový zápas s týmem z Plzně. I v něm slavili hráči ze Semil vítězství a díky němu se mohli ve finále utkat o cenný kov s ZŠ Brno Horní. V tomto zápase byli Brněnští nad Semiláky o jeden gól šťastnější a mohli se tak radovat ze zisku zlaté medaile.

Jan Šimon, trenér semilského týmu: "Jsem neskutečně hrdý na to, jakého úspěchu jsme my, tým z malé školy z malého města, dosáhli v konkurenci velkých škol z krajských měst. Už jen ten fakt, že jsme podruhé za sebou hráli celostátní finále, byl neuvěřitelný úspěch. Smekám a děkuji všem klukům v týmu. Každý z nich se svou měrou o ten úspěch zasloužil."

K úspěšné reprezentaci města Semily blahopřála semilskému týmu také starostka města Semily Lena Mlejnková spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, s nimiž se hráči na pozvání hejtmana setkali dne 19. dubna na semilské radnici, kde se o svůj úspěch rádi podělili.

TZ/Renata Coufalová