Bílí Tygři mocně dotahovali. Duel s Českými Budějovicemi ale neotočili

11. 01. 2022 | 20:01

Po nepovedené druhé třetině prohrávali Tygři s Motorem už 1:5, jenže i tak utkání nezabalili a v závěrečném dějství zadělali na pořádné drama. Prodloužení si ovšem nevynutili a prohráli na jihu Čech těsně 4:5.

hokej cb1 PP 9542
Foto: www.hcbilitygri.cz

Tygři vkročili do zápasu tou správnou tlapou a už v osmé minutě se radovali z první branky. Michal Ivan poslal od modré kotouč na bránu a Jan Ordoš ho těsně před brankářem Hrachovinou šikovně tečoval do sítě. Liberecké vedení však nemělo dlouhé trvání. České Budějovice sice nevyužily přesilovku, krátce po ní se ale Milan Gulaš dostal mezi kruhy ke střele a trefil přesně horní roh. V 15. minutě to poté Jan Piskáček zkusil z ostrého úhlu a procedil puk za záda Jaroslava Pavelky.

Vstup do druhé části vyšel lépe Jihočechům. Už po šestadvaceti vteřinách vybídl v situaci dva na jednoho Lukáš Pech k zakončení Zděňka Doležala a ten překonal marně se přesouvajícího Pavelku. Liberečtí poté nevyužili dvě přesilovky a v závěru prostřední dvacetiminutovky znovu udeřili domácí. V dalším rychlém protiútoku to Václav Karabáček vzal na sebe a prostřelil brankáře Tygrů počtvrté. Ani to však nebylo vše. Devět vteřin před druhou sirénou zakončil povedenou kombinaci Michal Vondrka a do třetí periody tak šli svěřenci Patrika Augusty s čtyřgólovou ztrátou.

Tým z města pod Ještědem vrhl všechny své síly do útoku, Motor si ale velmi dlouho své vedení hlídal. V 52. ale Dávid Gríger nabil při přečíslení Janu Ordošovi, jenž vstřelil druhou branku v zápase a zahájil stíhací jízdu. O chvíli později to bylo ještě zajímavější, když Dominika Hrachovinu pokořil skrytou ranou Marek Zachar. Dvě a půl minuty před koncem zadělal svou ranou na drama Jakub Rychlovský a Liberečtí prohrávali už pouze o gól. Nicméně ani power-play už vyrovnání nepřinesla a Severočeši odjíždí s Českých Budějovic s prázdnou.

Foto: www.hcbilitygri.cz

HC Motor Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Gulaš (Šenkeřík, Piskáček), 16. Piskáček (Pech, J. Ondráček), 21. Z. Doležal (Pech), 39. Karabáček (Piskáček), 40. Vondrka (Gulaš, Pech) – 8. Ordoš (M. Ivan, M. Zachar), 52. Ordoš (Gríger), 54. M. Zachar (M. Ivan), 58. Rychlovský (Faško-Rudáš). Rozhodčí: Pešina, Kika – Lederer, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:4.

HC Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček (A), Percy, Bučko, Štencel, Vráblík, Lytvynov – Vondrka, Pech (A), Z. Doležal – Chlubna, Venkrbec, Gulaš (C) – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – J. Ondráček, Holec.

Bílí Tygři Liberec

J. Pavelka (Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.

www.hcbilitygri.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace