Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Bílí Tygři trpělivou hrou uspěli ve Vítkovicích a dotáhli se na ně v tabulce!

10. 02. 2022 | 20:24

Bílí Tygři proti Vítkovicím trpělivou hrou čekali na své šance a postupně navyšovali svůj náskok. Ostravané s odpovědí přišli až ve třetí třetině, obrat jim však Severočeši nedovolili a po výhře 4:1 si připsali tři body!

filipi KOT 4526
Tomáš Filippi v souboji; fofo: Petr Kotala

Liberec čekalo ve Vítkovicích druhé utkání ve dvou dnech a i do tohoto duelu nastoupil kvůli absencím v obměněné sestavě. Po třízápasové pauze se do brány postavil Petr Kváča. A už ve čtvrté minutě čelil samostatnému úniku Samuela Bittena, jehož pokus o zakončení skvěle vystihl. Tygři poté ještě ubránili oslabení a naopak ve své první přesilovce udeřili. Sražená rána Ladislava Šmída se totiž odrazila k Jaroslavu Vlachovi a ten svou dorážkou otevřel skóre.

První třetina byla herně vyrovnaná, v té druhé už ale měli Severočeši lehce navrch. I přes vyšší aktivitu se ovšem do vyložených šancí moc nedostávali, přesto nakonec své vedení navýšili. Střela Michala Birnera od pravého mantinelu neprošla přes clonu až k bráně, nicméně puk se dostal mezi kruhy k Tomáši Filippi, který si ho zpracoval a poté zamířil přesně k tyči!

Na začátku závěrečného dějství nevyužily šelmy početní výhodu, těsně po jejím skončení ale Marek Zachar zpoza brány přihrál na kruh Michalu Ivanovi, jenž ranou z voleje propálil Aleše Stezku. O chvíli později se ovšem radovali i Vítkovičtí. Petr Kváča totiž nejspíše v domnění, že rozhodčí odpískal seknutí přes lapačku, odkryl schovaný kotouč a toho využil Samuel Bitten, který puk dorazil za čáru. Liberecká střídačka poté ještě reklamovala přes trenérskou výzvu nedovolené bránění gólmanovi, i po poradě s kolegou u videa ale sudí gól uznali.

Svěřenci Patrika Augusty se však nenechali kuriózně inkasovanou brankou rozhodit a osm minut před koncem znovu navýšili svůj náskok na tři trefy. Po rychlém obratu hry ve středním pásmu vjel Jakub Rychlovský do toho útočného a skrytou ranou trefil přesně horní roh! Domácí se poté i tak nevzdali, jenže Liberec už si své vedení zkušeně pohlídal a napravil své zaváhání z předchozího souboje se Zlínem. Díky této výhře se navíc v tabulce bodově dotáhl právě na Vítkovice a díky lepšímu skóre je odsunul na sedmé místo.

Ohlasy trenérů:

Patrik Augusta - Bílí Tygři Liberec: „Gratulace do kabiny. Po nepovedeném utkání ve Zlíně jsme předvedli úplně jiný výkon. Myslím si, že to bylo jedno z nejfyzičtějších utkání, které jsme letos odehráli, vyrovnali jsme se tím soupeři. Díky tomu jsme získali šance, které jsme proměnili. Jsme rádi, že jsme po porazili takto silného soupeře.“

Miloš Holaň - HC Vítkovice Ridera: „Dvě třetiny jsme byli slabší. Myslím si, že jsme nebyli tak silní v osobních soubojích, v držení puku, nedařily se nám přesilové hry. Za stavu 0:2 po dvou třetinách jsme sáhli k velkým změnám v sestavě, který měly efekt, ale pak jsme si to asi prohráli vlastní disciplínou. Liberec zaslouženě vyhrál. Z mého pohledu jsme hráli pouze třetí třetinu tak, jak jsme se měli prezentovat. První dvě jsme odehráli velice špatně.“

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 49. Bitten – 15. J. Vlach (L. Šmíd, Birner), 32. Filippi (Birner, Melancon), 47. M. Ivan (M. Zachar), 53. Rychlovský. Rozhodčí: Úlehla, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:4, navíc Flick (VIT) 10 min. nesp. chov. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Bernovský, Marosz, R. Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich.

Bílí Tygři Liberec

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, J. Šír, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Klapka.

www.hcbilitygri.cz