Bílí Tygři podstoupí desetidenní karanténu. V týmu je šest případů nákazy, zbylé výsledky byly negativní

01. 09. 2020 | 17:22

Bílí Tygři reagovali na podezření nákazy koronavirem a nechali znovu otestovat kompletní hráčský kádr včetně realizačního týmu. Výsledkem je šest potvrzených případů nákazy nemocí COVID 19, zbylé výsledky byly negativní. Celé mužstvo teď musí po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí podstoupit desetidenní domácí karanténu.

hoHKvyhra3
ilustrační foto

Nelehká situace se dotkla chodu celého klubu. Bílí Tygři totiž dnes nemohou nastoupit do původně plánovaného semifinálového zápasu Generali Česká Cupu s Pardubicemi a zároveň se ani nemohou společně připravovat na blížící se start extraligové sezony.

"Této situaci jsme se samozřejmě snažili vyhnout, nicméně stalo se to, čeho jsme se obávali. Zdravé hráče budeme nadále udržovat v kondici díky online přípravě Aleše Pařeze, video přípravu bude mít zase na starosti Aleš Vladyka. Pevně věříme, že nastalou situaci zvládneme a budeme připraveni na návrat do zápasového režimu," říká hlavní kouč a čerstvě také sportovní ředitel Patrik Augusta.

Už zítra je na programu další jednání mezi zástupci extraligy a ministerstvem zdravotnictví o modelu, v jakém bude fungovat nadcházející extraligový ročník. A také o tom, jak by vypadala případná karanténní opatření. V jednání jsou zároveň možné náhradní termíny semifinálových a finálových utkání Generali Česká Cupu.

O dalším vývoji událostí budeme fanoušky samozřejmě informovat.

Foto: www.hcbilitygri.cz

Vládní opatření opět mění kapacitu. Hledáme cestu, jak zajistit místa všem permanentkářům a dalším fanouškům

Mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru se mění doslova ze dne na den. V úterý byla vydána během posledních 14 dnů další série opatření, která opět mění kapacitu a možné rozmístění fanoušků v aréně. Přes všechny tyto překážky se snažíme vyhovět všem našim příznivcům, permanentkářům a dalším fanouškům vstup na extraligové zápasy.

V průběhu srpnových zápasů Generali Česká Cupu byla kapacita arény omezena pravidlem, kdy se fanoušci mohli usazovat pouze ob řadu a ob sedadlo. Ve středu 19. srpna byla pravidla uvolněna s platností od 1. září s tím, že bylo umožněno vpustit fanoušky do sektorů po 500 osobách bez nutnosti zachovat rozestupy ob řadu či ob sedadlo.

To stále nebylo vše. V pondělí 24. srpna bylo opatření mírně upraveno s tím, že jednotlivé sektory už mohly namísto 4 metrů dělit pouhé 2 metry. To opět pomohlo navýšit kapacitu využitelnou fanoušky. Celkem by se tak za těchto podmínek do Home Credit Areny vešlo až 5 000 diváků.

Pozitivní nálada panovala pouze do 1. září, kdy byla vydána další sada opatření, která výše zmíněné znovu mění. A tentokrát bohužel v negativním smyslu - maximální kapacita Home Credit Areny se v tuto chvíli snížila. Mimochodem, to vše s platností od 1. září, tedy ve stejný den, kdy byla opatření vydána.

V tuto chvíli tedy operujeme s kapacitou 4 250 fanoušků, což by mělo stačit k uspokojení všech majitelů klubových karet, permanentkářů a VIP partnerů. Problémem je nutnost rozdělit ochoz do mnoha sektorů takovým způsobem, aby byly naplněny další body opatření.

Ubezpečujeme fanoušky, že v tuto chvíli hledáme co nejlepší řešení, jak jim umožnit na extraligových zápasech využívat svá místa a znovu si naplno užívat hokejová utkání.

Věříme, že se 18. září s co nejmenšími omezeními znovu setkáme v Home Credit Areně a znovu si společně užijeme emoce a napětí, které domácí zápasy Bílých Tygrů přinášejí.

Foto: www.hcbilitygri.cz

S permanentkou Bílých Tygrů sleva na Létofest Mini

Přestože vzhledem k epidemiologické situaci není možné uspořádat větší kulturní akce či festivaly, hudební fanoušci si v září i tak přijdou na své. Na centrální parkoviště u Home Credit Areny totiž zavítá Létofest Mini v čele s kapelou Mirai!

Toto léto hudebním ani sportovním fanouškům příliš nepřálo. Většina velkých festivalů byla zrušena či přesunuta na příští rok, sportovní klání byla výrazně omezena počtem fanoušků. Přesto si ale můžete v areálu Sport Parku Liberec přijít na své.

V sobotu 5. září se na centrálním parkovišti u Home Credit Areny uskuteční Létofest Mini, který nabídne atmosféru tradičního Létofestu v úsporném a epidemiologická nařízení respektujícím kabátu. Rozhodně je na co se těšit, vždyť hlavní hvězdou večera bude populární skupina Mirai!

Bílí Tygři si navíc ve spolupráci se SFM Liberec a pořadatelem akce připravili pro majitele permanentních, klubových a VIP karet speciální bonus. Při nákupu vstupenky na pokladně Home Credit Areny (na Rotundě) jim bude po prokázání se permanentkou, klubovou či VIP kartou z ceny odečtena speciální sleva ve výši 100 Kč.

Vstupné pro tygří permanentkáře či majitele klubových a VIP karet bude činit pouze 390 Kč, zatímco plná cena činí 490 Kč.

Létofest Mini začíná v sobotu 5. září v 17:00. Postupně se představí liberečtí HitFakers, skupina Like-It a především headlineři, kterými je skupina Mirai. Nenechte si tento jedinečný hudební zážitek na centrálním parkovišti Home Credit Areny ujít!

www.hcbilitygri.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace