Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Bílí Tygři se vymezují proti rozhodnutí disciplinární komise CHL

01. 09. 2019 | 16:56

Bílí Tygři mají velké výhrady k rozhodnutí disciplinární komise Champions Hockey League, která dodatečně potrestala Michala Bulíře stopkou na jeden zápas a pokutou 600 eur za zákrok v úvodním kole základní skupiny CHL na Jesseho Forsberga z týmu Belfast Giants.

hokej nadhled
Foto: www.hcbilitygri.cz

Utkání bohaté na góly i na tresty přineslo mnoho emocí na obou stranách. V průběhu druhé třetiny došlo k několika zbytečným zákrokům, které pramenily z nešťastného vedení zápasu britsko-německé dvojice hlavních sudích.

Dodatečně byl však disciplinární komisí potrestán pouze tvrdý střet Michala Bulíře, přičemž hrubý zákrok na něj, který se uskutečnil o dvě minuty dříve, zůstal bez povšimnutí. Bílí Tygři proto vyjádřili velký nesouhlas vedení soutěže s rozhodnutím disciplinární komise i se způsobem řízení zápasu.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

„S rozhodnutím disciplinární komise Champions Hockey League striktně nesouhlasíme, jelikož nám připadá, že podobných zákroků, jako ten, po kterém byl Michal Bulíř disciplinárně potrestán, bylo v tomto utkání několik. Především zákrok na samotného Michala byl daleko zákeřnější a nebezpečnější. Sám jsem byl překvapený, že se bez povšimnutí rozhodčích běžně v zápase vyskytovaly unfair prvky jako vysmívání soupeři, vyzývání soupeřovy střídačky k bitce, aj. Úroveň CHL, bohužel, takovýmito zápasy trpí.“

www.hcbilitygri.cz