Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Celá sezóna byla skvělá, hodnotili hráči Jablonce po vítězství v derby

27. 05. 2019 | 12:00

Vítězství v derby nad Libercem udělalo radost všem našim fanouškům i hráčům v kabině. 51. Podještědské derby hodnotili bezprostředně po utkání střelec rozhodující branky Tomáš Holeš a navrátilec David Lischka.

FOJNdekovacka derby
Foto z www.fkjablonec.cz

Ovace pro Davida Lischku, který se po operaci srdce opět objevil na trávníku

Po těžké operaci si se opět objevil na hřišti. Jaký to byl pocit?

Je těžké o tom mluvit… Je to jednoznačně nádherný pocit. Na tohle jsem čekal a jsem strašně rád, že jsem ještě v téhle sezóně mohl nastoupit. Chtěl bych moc poděkovat doktorům, rodičům a dalším, kteří mi pomohli, a jen díky nim jsem se ještě v téhle sezóně mohl vrátit na hřiště. Taky bych chtěl poděkovat fanouškům, jak mě přivítali. Bylo to opravdu dojemné.

Navíc si nastoupil v derby.

Jo, všechno vyšlo super. To je taková ta třešnička na dortu a ještě k tomu vítězná, takže jsme všichni rádi.

Foto z www.fkjablonec.czOd kdy trénuješ s mužstvem?

Už delší dobu nabírám fyzičku a poslední měsíc trénuju s mančaftem.

Kdy ses dozvěděl, že půjdeš na lavičku jako náhradník?

Trenér mi to řekl včera před tréninkem. Tajně jsem v to doufal a děkuju mu, že se takhle rozhodl a ještě větší dík za to, že mi dal šanci objevit se na hřišti.

Věřil si, že tam opravdu půjdeš?

Jak se blížil konec, tak už moc nevěřil, že bych tam šel. Ale pak mě zavolali z lavičky, abych se připravil. V tu chvíli to byl neskutečně krásnej pocit a prožíval jsem velkou euforii.

Myslíš si, že bys odehrál i delší dobu?

To nevím, protože za tak krátkou dobu jsem už vařil. Teď hlavně musím chytit zápasový tempo a pak už to bude jenom dobrý. Ale na celej zápas to určitě ještě není.

Přijela tě povzbudit i rodina?

Bohužel tady nebyla, protože měla povinnosti doma. Ale tohle není můj poslední zápas a určitě přijedou na další zápasy.

Jak moc těší vítězství v derby?

Těší moc. Celou sezónu jsme zakončili skvěle a myslím si, že my i fanoušci mohou být spokojeni s tím, co jsme předváděli. Neztratili jsme se v Evropě a máme čtvrté místo, což opět znamená hrát Evropskou ligu. Celá sezóna je prostě paráda.

Tomáš Holeš: Letos nám všechno vyšlo skvěle

Zdálo se, jako byste byli na utkání víc motivováni než Liberec.

O motivaci bylo postaráno už před utkáním. Hrálo se derby a my jsme do toho šli naplno.

Foto z www.fkjablonec.czDá se říct, že jste mohli hrát klidněji, bez jakéhokoliv tlaku.

Je to tak. Liberec potřeboval bodovat, zatímco my jsme mohli hrát v pohodě. Myslím si, že i to rozhodlo o našem vítězství.

Asi jste si hodně oddychli, když šel Pázler sám na bránu a nedal.

To tedy jo. Já znám Pázlera z Hradce a přiznám se, že jsem se bál, že to sólo promění. Naštěstí to nedal. Myslím si, že by to hodně ovlivnilo zápas.

Můžeš nám přiblížit tvůj gól?

Nabíhal jsem do vápna. Dostal jsem přihrávku od Miloše Kratochvíla, levačkou jsem si to přiťukl na pravou a vystřelil. Ale někdo z Liberečáků mi tam hodil skluz a tečovaný míč prošel pod brankářem do sítě.

Pro vás to byla úspěšná sezóna, takže je asi velká spokojenost.

Určitě jsme spokojeni. Sezóna byla těžká, ale taky nejlepší, co tady asi v Jablonci v historii byla. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát Evropskou ligu a že jsme se v ní neztratili. A i v lize je čtvrté místo úspěchem a jsme rádi, že máme předkolo Evropské ligy. Všechno letos vyšlo skvěle.

Po operaci srdce se na trávník vrátil David Liška. Jak moc jste to s ním prožívali?

Když jsme se dozvěděli, co se mu stalo, tak nás to všechny zasáhlo a všichni jsme ho podporovali. Doufali jsme, že to bude dobrý a že to dopadne dobře. A že nastoupil ještě v této sezóně, to je něco nevídaného.

Hodně se hovoří o tvé budoucnosti. Je reálné, že zůstaneš v Jablonci?

Nevím. Teď se to všechno bude řešit a všechno se uvidí v následujících dnech.

Takže oslava po sezóně bude velká?

Bude, bude.