Celý zápas byl v naší režii, pochvaluje si Adam Najman po výhře nad Hradcem

23. 01. 2023 | 14:24

Svěřenci Patrik Augusty se vrátili na vítěznou vlnu a po zodpovědném výkonu porazili 3:1 Hradec Králové. Na důležitém vítězství proti tabulkovému soupeři se dvěma pěknými asistencemi podílel i Adam Najman. „Posledních pár zápasů jsme hráli dobrý hokej, teď se nám konečně povedlo i bodovat,“ neskrýval svou radost nejproduktivnější Tygr.

Z pohledu diváka to vypadalo, že jste měli celé utkání pod kontrolou. Jak to bylo přímo na ledě?
Musím souhlasit. Podle mě jsme to od začátku do konce měli v naší režii. Hradec měl občas nějaké přečíslení, na což si musíme příště dát pozor. Zvládli jsme vyhrát na tři góly, za což jsme rádi.

Vedení jste se ujali už v první minutě. Jak moc to ovlivnilo zápas?
Byla to důležitá branka. Celý tým se díky ní uklidnil a poté nás celé utkání držel vzadu Petr Kváča. Sice jsme na konci dostali jeden gól, ale jinak jsme to měli pod kontrolou.

Úvodní branka navíc padla po velmi povedené kombinaci. Byla tvá finální přihrávka na Oscara Flynna cílená, nebo jsi to dával naslepo?
Věděl jsem, že tam Oscar je. Už před tím mi to T.J. Melancon parádně naservíroval a mně se otevřela dálnice, takže jsem se rozhodl přihrávat.

Přišla vůbec v tomto duelu nějaká pasáž, kdy jste tahali za kratší konec?
Pravda je, že nás soupeř několikrát zavřel nebo se dostal do protiútoku. My si s tím ale dokázali poradit.

Z předchozích čtyř duelů jste vyhráli pouze jeden. Mohla by vás tato výhra znovu nakopnout?
Myslím si, že jsme posledních pár zápasů hráli dobrý hokej, jen se nám nedařilo bodovat. O to víc jsme rádi, že se nám to konečně povedlo.

Momentálně vedeš týmové bodování. Bereš to před blížícím se play-off tak, že jsi jeden z hráčů, na kterého bude mužstvo hodně spoléhat?
Takhle to nevnímám. Všechny naše lajny jsou schopny skórovat, naše síla je podle mě v tom.

Foto: www.hcbilitygri.czwww.hcbilitygri.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace