Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

České hokejistky na úvod turnaje Euro Hockey Tour v Liberci deklasovaly Němky 7:1

08. 02. 2024 | 21:21

AKTUALIZOVÁNO: České hokejistky porazily na úvod domácího turnaje Euro Hockey Tour v Liberci Němky 7:1. Pod vysoké vítězství svěřenkyň trenérky Carly MacLeodové se dvěma góly podepsala Adéla Šapovalilová.

hokej ženy trénink 382A8634
Trénink reprezentace ve Svijanské aréně (FOTO: Jan Běhounek)

"Myslím si, že to pro nás byl velmi dobrý start," uvedla na webu Českého hokeje trenérka MacLeodová. "Holky se těšily na to, že budou hrát na domácí půdě, a publikum je celý zápas hnalo za vítězstvím. Velmi se mi líbila naše hra směrem dopředu, dařilo se nám využívat šance a věřím, že postupně s turnajem porostou i výkony týmu," dodala kanadská šéfka střídačky.

Držitelky bronzu z posledních dvou světových šampionátů vyhrály všechny tři třetiny. V polovině úvodního dějství se prosadily krátce po sobě Tereza Vanišová a Tereza Plosová. V nástupu do druhé části zvýšila Michaela Pejzlová.

Pak se poprvé prosadila Šapovalilová, Hanna Amortová sice odmazala nulu na kontě Němek, ale Šapovalilová ještě před druhou přestávkou vrátila domácímu výběru čtyřbrankový náskok. Ve třetí části ho ještě zvýraznily Daniela Pejšová a Lucie Gruntová.

Ve druhém dnešním utkání Finky zdolaly Švýcarky 3:1. Právě proti finskému výběru nastoupí Češky v pátek pod Ještědem k dalšímu utkání, úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Česko - Německo 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 32. a 37. Šapovalivová, 10. Vanišová, 11. Plosová, 21. Pejzlová, 45. Pejšová, 57. Gruntová - 34. Amortová.

čtk