Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dalším domácím soupeřem Jablonce  je Mladá Boleslav

17. 08. 2019 | 11:52

Podruhé v řadě se Radův tým představuje v domácím prostředí. Tentokrát budeme chtít vyzrát na fotbalisty z Mladé Boleslavi a prodloužit svou šnůru devíti vítězných ligových zápasů v řadě před domácím publikem.

TvLKjbc-opava21
Foto: Artur: Irma

Mladoboleslavští fotbalisté vedení exjabloneckým koučem Jožkou Weberem si díky nové nadstavbě vybojovali účast v druhém předkole Evropské ligy a i do další ligové sezony vstoupili s pohárovými ambicemi. "Chceme udržet kvalitu hry, kterou jsme předváděli na jaře loňské sezony, kdy to bavilo lidi i nás. Naším cílem je hrát do šestého místa. Chvilku bude trvat, než si mančaft sedne, ale věřím, že hráči přijmou naši filozofii a povede se nám navázat na úspěšné jaro," pravil na startu nové sezóny kouč Weber. V jeho kádru totiž došlo k zajímavým pohybům. Klub deklaroval, že se připravuje na odchod svého nejlepšího střelce loňské sezony ruského útočníka Komličenka, který loni vytvořil nový střelecký rekord soutěže s 29 góly. Proto do svých řad přivedl z Karviné ofenzivně laděnou dvojici Wágner - Budinský, která se loni podílela na 22 gólech při záchraně Karviné v nejvyšší soutěži. Tím však výčet posil středočeského klubu zdaleka nekončí, ofenzivní snažení by měl podpořit i exjihlavský útočník Klíma, zadní řady zase vyztužil bývalý reprezentant Pudil.

Mladoboleslavští vstoupili do nové sezony hubenou výhrou 1:0 nad Karvinou, v následujícím kole ale prohráli nečekaně 0:3 na Bohemians a pak už přišlo na měření v předkolech Evropské ligy. S kazašským Ordabasy Šymkent nejdříve Weberův tým doma jen remizoval 1:1 a při daleké cestě do Kazachstánu se ani jejich týmu nevyhnuly trable s leteckou přepravou. Přesto Boleslav dokázala v Šymkentu vyhrát 3:2 a postoupit do dalšího kola. Kvůli komplikacím na zpáteční cestě byl Středočechům odložen ligový duel v Teplicích. Připravovat se tak mohli na dalšího evropského soupeře, na půdě rumunského FCSB uhráli proti favoritovi velmi nadějnou bezbrankovou remízu. Čtvrteční odvetu ale Weberův tým ke spojenosti nezvládl, dohrával bez vyloučeného Křapky a soupeř v závěru rozhodl postupovým gólem o pohárovém vyřazení fotbalistů z města automobilů.

Předtím ale Boleslavští sehráli parádní domácí duel s pražskou Spartou, kterou hattrickem Mešanoviče a gólem střídajícího Budinského v nastavení porazili 4:3. "Byla to skvělá podívaná, takové představení jsem už dlouho neviděl. Jsem rád, že jsme to zvládli, už jsem se smiřoval s remízou, ale štěstí dneska stálo při nás. Byl to nádherný zápas nejenom pro Boleslav," těšil výsledek i průběh napínavého duelu Webera. Na Jablonec tak v neděli čeká těžký protivník, který v úvodu soutěže získal 9 bodů, a to má k dobru ještě neodehrané utkání s Teplicemi.

Jablonečtí fotbalisté mají po pěti odehraných ligových kolech desetibodový zisk. Na domácím stadionu jsou prozatím stoprocentní a hodlají v tom pokračovat také v neděli proti Boleslavi. "Hrajeme proti týmu, který má nejlepší formu v lize. Je to jeden z týmů, který dokazuje svou kvalitu. Jsou na tom teď možná i líp než Sparta, Slavia a Plzeň. O tom svědčí i bodové zisky, a to mají ještě zápas s Teplicemi k dobru. Naposledy nás tady porazili 3:0. Určitě budou těžit z toho, co tady hráli předtím. Musíme se na to dobře připravit. Doufám, že nás diváci podpoří tak, jako s Opavou. Uvidíme, co z toho vznikne, ale my chceme vyhrát,". říká jablonecký trenér Petr Rada. A jak podle našeho trenéra bude na Mladou Boleslav působit čtvrteční vyřazení z Evropské ligy UEFA? "Já už jsem to říkal dříve. České týmy v pohárech nikdy nepropadly a hrály vyrovnanou partii. Stejně to platí i o Mladé Boleslavi. Byli potrestáni až v samotném závěru, kdy s tím prakticky nemohli nic dělat. Zažívají asi to, co jsme zažili my s Pjunikem, když jsme byli zklamaní. Takový je prostě fotbal. Mladá Boleslav má natolik zkušené hráče, že se z toho oklepou a fotbalový život běží dál. Mají nějaké cíle, takže tady budou chtít navázat na šňůru, kterou mají v lize," dodává Petr Rada.

Vzájemná bilance mladoboleslavského celku s Jabloncem vyznívá lépe pro tým z města automobilů. 12 výher patří našemu soupeři, 11x se body dělily a v sedmi případech se radoval náš Jablonec. V loňském měření sil jsme soupeři dvakrát podlehli, paradoxní zápas jsme sehráli právě na Střelnici, kdy jsme soupeře přehráli i přestříleli, leč se tehdy zrodila hodně krutá porážka 0:3.


Utkání začíná v neděli 18. srpna od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Klíma - Blažej, Caletka

Delegát: Martinec, Kolbaba

www.fkjablonec.cz