Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dominik Hrachovina: Teď jen doufáme, že na vítězné vlně zůstaneme co nejdéle

23. 11. 2019 | 16:15

Brankářská opora Dominik Hrachovina byl v zápase s Kladnem jen krůček k zisku čistého konta. To mu bylo v poslední minutě bohužel překaženo, nicméně Bílí Tygři své vedení udrželi a můžou tak slavit další hodnotné vítězství! „Samozřejmě, že nula je třešnička na dortu, ale ještě si na ní budu muset počkat,“ konstatuje liberecký gólman.

hokej hrachovina PP 6505
Foto: www.hcbilitygri.cz

Jak bys popsal tu jedinou branku, kterou jsi v závěru inkasoval?
Moc jsem toho neviděl, byl jsem „rád“, že mě to vůbec trefilo. Někdo to potom dorazil do prázdné brány. Zaplaťpánbůh jsme to udrželi s dobrým výsledkem.

Co se brankáři honí hlavou, když v poslední minutě ztratí své dosavadní čisté konto?
Rozhodně si z toho nedělám hlavu. Stává se, že celé utkání nic nepřijde a pak tam spadne taková brambora, ale tohle byl úplně normální gól. Samozřejmě, že nula je třešnička na dortu, ale ještě si na ni budu muset počkat.

Dokázal bys vysvětlit gól, kterému říkáš brambora?
No, je to gól, který sotva doletí do brány a vy ho pustíte. (smích)Foto: www.hcbilitygri.czS Libercem jsi odehrál 3 zápasy a z toho byly všechny vítězné. Přijít do nového prostředí, kde to funguje, je asi příjemné, že?
Ano, je to pozitivní. Když se vyhrává, tak je všechno jednodušší, ale charakter týmu se ukáže, až přijde nějaká těžká situace. Kluci jednu krizi překonali a zvládli by ji i podruhé. Teď jen doufáme, že na vítězné vlně zůstaneme co nejdéle.

Zaregistroval jsi, že před tvým příchodem Tygři hodně v zápasech inkasovali?
Já jsem to vůbec nesledoval, vím však, že Liberec i přesto vyhrával. Samozřejmě, že není ideální, když padá moc gólů, ale o týmu svědčilo také to, že síla dopředu byla dost výrazná.

Proti Jaromíru Jágrovi jsi chytal poprvé. Jaké to bylo?
Chytal proti němu v devadesátých letech můj otec. Ani jsem ho při zápase moc neviděl, kluci ho dobře hlídali. Fanoušci vnímají toto střetnutí trošku jinak, my hráči to tolik neřešíme, je to prostě náš protihráč. Je každopádně obdivuhodné, že v jeho věku ještě hraje nejvyšší českou soutěž.

www.hcbilitygri.cz