Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Fotbalová Slavia plánuje podle Tvrdíka odkoupit z Liberce Červa, údajně ho chce Sparta

08. 09. 2023 | 13:31

Fotbalová Slavia podle šéfa Jaroslava Tvrdíka plánuje z Liberce zpětně odkoupit záložníka Lukáše Červa, kterého loni v létě do Slovanu poslala na hostování. Předseda představenstva pražského klubu o tom informoval na sociální síti X, dříve twitteru. Servery iSport.cz a Sport.cz uvedly, že o dvaadvacetiletého hráče usiluje mistrovská Sparta.

slovanslavia3
Ilustračí foto, Artur Irma

"Dnes jsme byli v souladu se smluvním ujednáním informováni Slovanem Liberec o nabídce na hráče na jeho přestup do třetího klubu s tím, že hráč zůstane na hostování v libereckém klubu. Slavia Praha využije příslušných smluvních mechanismů mezi oběma kluby na zpětný odkup hráče," napsal Tvrdík.

Slávistický odchovanec se v Liberci zařadil mezi opory, v minulé ligové sezoně ve 32 utkáních zaznamenal čtyři branky a čtyři asistence. V aktuálním ročníku Červ zasáhl do šesti zápasů nejvyšší soutěže a vstřelil jeden gól. Naposledy nastoupil v neděli právě proti Spartě a s hráči letenského soupeře měl několik emotivních výstupů.

Podle médií by s návratem do Slavie musel souhlasit i samotný Červ, v opačném případě by mohl přestoupit rovnou do Sparty. Ta by ale pravděpodobně nechala reprezentanta do 21 let stejně na hostování v Liberci do konce sezony.

Přestupové období v Česku skončí v pátek. Slavia přivítá úhlavního rivala Spartu v pražském derby 24. září v devátém ligovém kole.

čtk