Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Gebre Selassie bude ve fotbalovém Slovanu, za nějž hrál, sportovním manažerem

13. 09. 2023 | 6:47

Někdejší fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie po skončení hráčské kariéry bude nadále působit v Liberci, a to na pozici sportovního manažera místního prvoligového fotbalového týmu. Slovan o spolupráci s bývalým dlouholetým obráncem Brém informoval na klubovém webu.

gebre
Foto z www.slovanliberec.cz

"Jsem plný očekávání, co mi nová role přinese a jak se v ní budu cítit. Doufám, že v ní budu pro klub prospěšný," uvedl Gebre Selassie. Ve funkci chce využít zkušeností z angažmá v bundeslize. "V úzké spolupráci s trenérským štábem a sportovním ředitelem se budu věnovat záležitostem týkajícím se A-týmu," doplnil.

Podle ředitele klubu Pavla Marka přišel správný čas na to, aby se Gebre Selassie zapojil do chodu klubu v nové roli. "Už když se Theo vracel z Brém do Liberce, počítalo se s tím, že svých bohatých zkušeností bude moct ve prospěch Slovanu využít nejen jako hráč. Získáváme v něm posilu, která by měla pomoct s fungováním našeho sportovního úseku," řekl Marek.

Gebre Selassie v červnu neprodloužil v Liberci hráčskou smlouvu a v 36 letech ukončil profesionální kariéru. Nehrál už v závěru jarní části uplynulé sezony kvůli zlomenině nohy, kterou utrpěl na začátku března v utkání domácího poháru proti Spartě. S fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva ligové tituly (2008 a 2009). Mistrovský primát si připsal i v Liberci (2012), nejdelší část kariéry pak strávil v Brémách, za Werder hrával v letech 2012 až 2021, než se předloni v létě vrátil do Slovanu. V české lize si Gebre Selassie připsal 154 startů a devět branek, za reprezentační "áčko" má na kontě 54 zápasů a tři góly.

čtk