Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonecký klub se ohradil proti "senzacím" odvysílaným na Nově. Nelze uhradit fakturu, která nebyla vystavena

04. 08. 2019 | 19:19

V pátek 2. srpna 2019 odvysílala TV Nova ve zpravodajském pořadu Televizní noviny (19:30 hodin) zavádějící a jednostrannou reportáž, která poškozuje dobré jméno klubu FK Jablonec. Některé informace v reportáži bychom rádi uvedli na pravou míru.

foJNJerevanDoma4TOPirma
foto ze zápasu s Jerevanem: Artur Irma

V již druhé reportáži o naší cestě do Arménie se objevuje několik zavádějících a nepravdivých informací. Klub FK Jablonec by rád uvedl některé informace z reportáže o stopáži cca 2,5 minuty na pravou míru.

V úvodu reportáže zazněla zavádějící informace ze strany hlasatelů Televizních novin: „Fotbalový klub FK Jablonec stále nezaplatil za cestu svých hráčů vládním letadlem do Arménie. Přitom před týdnem jeho šéfové slibovali, že výdaje uhradí co nejdříve.“

„Toto tvrzení Televize Nova je zavádějící a vrhá na klub špatné světlo, že jsme stále nezaplatili za let do Arménie. Je zřejmé, že pokud nemáme k dispozici fakturu za let vládním speciálem Airbus A319CJ, nemůžeme tedy nic zaplatit. Jakmile dostaneme fakturu, částku zaplatíme,“ říká mluvčí klubu FK Jablonec Martin Bergman. „Informace, že jsme fakturu ještě nedostali, protože nebyla vystavena, zazní v reportáži až po zhruba jedné minutě, kdy již mezitím na obrazovce svítí výrazný nápis Fotbalový Jablonec za vládní speciál ještě nezaplatil,“ dodává Martin Bergman. Tento fakt, že celková faktura za let nebyla vystavena v reportáži potvrzuje vedoucí tiskového oddělení Ministerstva obrany ČR Jana Zechmeisterová.

Další zavádějící informací je obrazový materiál interiéru letadla s komentářem reportérky Kláry Pospíšilové „Takový luxus si užili minulý čtvrtek jablonečtí fotbalisté“. Vyobrazený interiér letadla však absolutně neodpovídá tomu, jakým jsme cestovali do Arménie.

„Rozložení sedadel v letadle bylo standardní jako v běžném dopravním letadle. Tedy 25 řad po šesti sedadlech, po třech na každé straně s uličkou uprostřed. Nebyla to kožená sedadla, která ukázala TV Nova. Předpokládám, že takto nachystaným a vybaveným letadlem létají nejvyšší představitelé České republiky v čele s prezidentem České republiky. Není tedy na místě domnívat se, že bychom si na cestě užívali výjimečný luxus,“ upozorňuje na další nesrovnalost mluvčí Jablonce. 

„Od této chvíle se klub FK Jablonec nebude vyjadřovat na dotazy, které se týkají této záležitosti spojené s cestou do Arménie, dokud nebude vše formálně dořešeno. Nic se však nemění na tom, že veškeré náklady s touto cestou uhradíme,“ říká tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Ve středu 24. července 2019 se nám nepodařilo podle původního plánu odcestovat včas do Arménie na úvodní utkání 2. předkola Evropské ligy UEFA, jelikož dopravce měl problémy se získáním povolení na přelet přes Ukrajinu, Rusko a Bělorusko. „Požádali jsme Vládu ČR o pomoc v této situaci, kdy nám hrozilo neodcestování do Arménie na utkání Evropské ligy. V této krizové situaci, kdy by to mělo neblahý vliv na národní koeficient, jsme využili vládní speciál. Byla by to mezinárodní ostuda. Jsme za tuto pomoc vděčni a náš klub uhradí veškeré náklady spojené s touto cestou,” stálo v oficiálním prohlášení klubu ve středu 24. července 2019, kterým FK Jablonec informoval veřejnost a média o vládní pomoci se zajištěním cesty na utkání 2. předkola Evropské ligy UEFA.

převzato z www.fkjablonec.cz