Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonecký kouč Rada si závěrečné výhry z Boleslavi považuje. Jsme třetí, ale nepřeceňuji to, říká

14. 12. 2019 | 14:14

Tři získané body na závěr kalendářního roku velmi potěšily jabloneckého kouče Petra Radu. Co zaznělo z úst jabloneckého  trenéra na pozápasové tiskové konferenci?

foJNMBRada
Foto: www.fkjablonec.cz

Mladá Boleslav teprve podruhé v sezoně doma ztratila body a její kouč Jozef Weber měl po zápase hodně smíšené pocity. „Máme kvalitní hráče, ale Jablonci dnes ten zápas sedl. Doležal s Jovoviće vynikali svým pohybem a jejich góly byly pěkné. Zrovna tyto dva hráče Jablonci závidím, na oba jsme se připravovali. Naše mužstvo má charakter, dokázali jsme snížit, ale Jablonec nám dnes otočku nedovolil. Dnes nám zaslouženě souzeno nebylo, protože soupeř byl výborný,“ přiznal Weber a pokračoval. „Samozřejmě porážka vrhne trochu stín na sezonu. My jsme schopni produkovat fotbal, který lidi baví. V závěru nás postihla herní krize a už byla vidět i únava. Byli jsme křehčí v defenzívě a to nás stálo body. Musíme se v tom zlepšit,“ konstatoval po druhé domácí porážce během podzimu trenér domácích.

Velkou radost z vítězství v závěrečném zápase měl pochopitelně jablonecký kouč Petr Rada, jeho tým po tomto souboji poskočil na třetí příčku ligové tabulky. „Jsem šťastný že jsme tu vyhráli. Dva venkovní zápasy máme v plném počtu a to nás hodilo do popředí tabulky, vážíme si toho. V Boleslavi to tu byla nedobytná tvrz. Vstoupili jsme do zápasu aktivně a dobře, vstřelili jsme dvě branky. Měli jsme tam dobré kraje i úniky. Dostali jsme sice kontaktní lacinou branku, ale my jsme vstřelili třetí gól. Nabádal jsem hráče, aby nespoléhali na naše dvoubrankové vedení, protože tu spoustu zápasů dokázali otočit. V druhém poločase to bylo dvacet minut vyrovnané, ale zbytečnou brankou jsme je dostali zpátky do zápasu. Znova byli ve hře, byl tam od nich určitý tlak, Matějovský to tam umí dávat. Sami jsme tam měli dvě dobré šance, střelu Jovoviće a Jugase. Domácí stále cítili šanci, nakonec jsme to ubojovali a zvítězili. Venku jsme dali tři branky. Jsem s přístupem hráčů i výkonem spokojen. Jeli jsme sem s respektem, získaných bodů si vážíme a hráči teď můžou jít na zaslouženou dovolenou,“ byl spokojený trenér Rada.

„Před sezonou jsme přišli o pět hráčů, před dnešním zápasem o dalších pět. Věděli jsme, že máme zraněné, ale to k fotbalu patří a bylo to pro nás nepříjemné. Dneska nám skvěle fungovala spolupráce Jovoviće a Doležala, přidával se k tomu i mladý Pleštil,“ chválil dále jablonecký kouč, kterého těšil závěrečný bodový zisk. „Poslední dvě výhry nám hodně pomohly, dostaly nás do plusových bodů a ty nám určitě pomohou i v zimní přípravě. Jsme třetí, ale nepřeceňuju to, ještě hraje Sparta. V létě přišli jiní hráči, byl to přerod a trochu nám to trvalo. Zase nám tam skákaly zranění, ale náš cíl je pohybovat se stále nahoře,“ zakončil poslední tiskovou konferenci letošního roku jablonecký kouč.

www.fkjablonec.cz