Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jakub Valský už potřetí v kariéře opouští Bílé Tygry, míří na hostování do Kladna

05. 09. 2019 | 19:25

Třicetiletý forvard Jakub Valský už potřetí v kariéře opouští Bílé Tygry. Tentokrát míří ke kladenským Rytířům na hostování do konce ledna 2020. S Bílými Tygry dosud slavil jeden mistrovský titul, třikrát vyhrál Prezidentský pohár a dvakrát získal stříbrné medaile.

hoValský
Foto z www.hcbilitygri.cz

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

„Jakub Valský se po setrvání Libora Hudáčka a návratu Michala Bulíře ocitl mimo prvních šest útočníků, kam svým stylem hokeje patří. V nabitém kádru jsme tak pro něj nenašli adekvátní místo, a proto jsme Kubu uvolnili do konce ledna na hostování do Kladna. Před uzávěrkou přestupového termínu se bude dále jednat o případném návratu Kuby do našeho týmu. Přejeme mu úspěšný vstup do sezony.“

Dynamický křídelník byl vždy velmi ceněný pro své rychlé nohy a tah na branku. Dosud nejpovedenější sezonu v kariéře prožil během liberecké mistrovské jízdy, kdy v 59 utkáních nastřádal 41 bodů. V posledním vicemistrovském ročníku nasázel v celkem 62 duelech 11 gólů, k čemuž přidal 12 asistencí.

Profil Jakuba Valského

Už od mládežnických kategorií na sebe kladenský odchovanec upozorňoval svou šikovností a hlavně vysokou produktivitou. Kladnu dopomohl k republikovému titulu v kategoriích staršího dorostu a juniorů, přičemž se v sezóně 2006/2007 stal také nejlepším střelcem juniorské extraligy s úctyhodnými 39 zásahy. Jeho výkony neunikly ani trenérům mládežnických reprezentačních výběrů, postupně si zahrál za sedmnáctku, osmnáctku i dvacítku.

V seniorské extralize debutoval v sezoně 2008/09 a až do roku 2013 zde oblékal pouze dres Kladna. Následně se přesunul k Bílým Tygrům a v sestavě velmi rychle rozkoukal. Hned v první sezoně se podíval také do seniorské reprezentace, v roce 2014 byl Vladimírem Růžičkou nominován na Karjala Cup a Channel One Cup a spolu s Tomášem Filippim byl v jedním z hlavních lídrů tygří ofenzivy. Na konci sezony 2014/15 dokonce bojoval o místo v reprezentaci pro mistrovství světa, jeho naděje ale týden před turnajem pohasly.

Jedním z lídrů týmu byl také v mistrovském ročníku 2015/16, přestože jeho stálý parťák Filippi zamířil do KHL. Zaznamenal svůj nejštědřejší bodový přínos v seniorské kariéře, za celou sezónu nastřílel 21 branek a dalších 20 pro spoluhráče připravil. Povedený ročník v dresu Tygrů zakončil zvednutím Masarykova poháru pro extraligové šampionu Poté se Jakub Valský rozhodl zkusit štěstí v zahraničí a přestoupil do Slovanu Bratislava, který hraje KHL. Ve slovenském týmu se mu ovšem příliš nedařilo a nakonec se během probíhajícího ročníku vrátil do města pod Ještědem. Změna prostředí mu prospěla, jeho forma poté vygradovala v play-off, v němž se jedenácti body výrazně podílel na tygřím postupu do finále. Druhý titul ale s Tygry nezískal, když boj o mistrovský pohár zvládla lépe brněnská Kometa.

Po skončení sezóny Jakub Valský opět změnil dres a podepsal smlouvu v nedaleké Mladé Boleslavi. S tou se však do vyřazovacích bojů nepodíval. Během letní přestávky ohlásil podruhé návrat do Liberce a v sezoně 2018/19 pomohl Bílým Tygrům 22 body k zisku Prezidentského poháru a ke stříbrným medailím.

www.hcbilitygri.cz