Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jen jsem stál zrovna na správném místě, komentuje Jiří Průžek svoji první trefu v extralize

21. 12. 2019 | 19:00

Páteční bitva proti pražské Spartě dopadla pro Tygry na výbornou, lídra tabulky totiž svěřenci trenéra Patrika Augusty porazili 4:1! V utkání se blýskl skvělým výkonem Dominik Hrachovina v bráně, autor hattricku Radan Lenc a také mladý útočník Jiří Průžek, který zaznamenal první gól v nejvyšší soutěži! „Všechno, co jsem si přál, tak jsem získal. Pro mě je to neskutečné," svěřuje se vděčně.

hokej průšek PP 3028
Foto: www.hcbilitygri.cz

V A-týmu aktuálně chybí klíčoví hráči a trenéři šáhli po tobě. Jaké máš pocity?
Je to šance, kterou se člověk snaží využít. Tým od začátku šlapal výborně, ale jsem vážně rád, že jsem takovou příležitost dostal.

V čem jste byli dnes lepší?
Myslím, že ve využívání šancí a v bojovnosti. I když to tak možná někdy nevypadalo, snažili jsme se držet nervy na uzdě. Sparta pak byla podrážděná a ve třetí třetině jsme si všechno skvěle pohlídali.

Jak bys popsal svůj první gól v extralize, který byl proti Pražanům velmi cenný?
Člověk si to vždycky nějak plánuje, ale většinou to dopadne úplně jinak. Jen jsem stál zrovna na správném místě, to už by trefil každý. (smích)

 Radan Lenc o zapojení mladších hráčů do sestavy:

"Byli jsme v situaci, která nebyla úplně jednoduchá, odešel Tomáš Filippi a několik hráčů se zranilo. Vzali jsme místo nich nějaké hráče z Benátek, kteří navíc výborně zapadli. Není to nikdo, kdo by s námi netrénoval, všichni znají náš herní styl a nemusí si na nic zvykat. Farma je pro nás velkou výhodou."Foto: www.hcbilitygri.czU jednoho bodu jsi ale nezůstal! Další jsi získal, když jsi pomohl Radanu Lencovi k dovršení jeho hattricku…
No, asi to už nebyla taková náhoda, trošku se tam ale přiklonilo štěstí na moji stranu, když jsem se snažil prosadit se před bránou.

Tvůj příběh je taková pohádka. Jak ho vůbec bereš?
Je to pohádka. V srpnu jsem se dozvěděl špatnou zprávu a pak jsem jen myslel na to, že to dobře skončí. A skončilo. Teď tu stojím a všechno, co jsem si přál, tak jsem získal. Pro mě je to neskutečné.

Co hokejového si přeješ pod stromeček?
Pořád pracovat a ještě více využívat všechny šance. Chci hrát nejvyšší soutěž, učit se od zkušenějších hráčů a pak se stát v týmu tím rozdílovým a platným, jako jsou právě oni.

www.hcbilitygri.cz